Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Michała, Gabriela Wtorek 29. Września 2020r
Leki związane z chorobą
Leki związane z chorobą
Pokrzywa – Twój naturalny antybiotyk
W sezonie zimowym zarówno my, jak i nasze pociechy jesteśmy bardziej narażeni na infekcje niż w jakimkolwiek innym okresie. Niestety, nie mając czasu na odpoczynek i na to, by się wykurować, polegamy na antybiotykach, które są szybkim, ale inwazyjnym rozwiązaniem naszych problemów. Gdy nasz system immunologiczny szwankuje, warto sięgnąć po naturalne wsparcie. Czym warto wzmacniać nasz organizm?
Siła ziół
Pokrzywę można było znaleźć już w apteczce naszych babć. Niestety wraz z rozwojem farmaceutyki, coraz rzadziej spotykamy zioła w naszych domach. A szkoda, ponieważ mają wielofunkcyjne zastosowania i mogą nam pomóc z codziennymi dolegliwościami, ale także z poważniejszymi chorobami.
Magia Pokrzywy
Według zielarzy pokrzywa jest uważana za naturalny antybiotyk. Dzieje się tak, ponieważ związki które zawiera pomagają oczyścić organizm z toksyn. Co ciekawe, jej właściwości mogą być również wykorzystywane przy problemach z jelitami i zaparciami jak i przy chorobach nowotworowych.
Pokrzywa ma mnóstwo właściwości zdrowiodajnych. Podwyższa poziom żelaza we krwi, którego niedobory mogą prowadzić do anemii i osłabienia. Obniża również poziom cukru i ciśnienie krwi. Pokrzywa posiada również działanie bakteriobójcze, dlatego też często wykorzystywana jest przy zakażeniach skóry oraz przy płukaniu jamy ustnej. Zawiera kwas foliowy, żelazo, wapń, krzem i mnóstwo witaminy C, a także wiele innych składników, które wzmacniają, oczyszczają i regenerują ludzki organizm. Warto więc włączyć to zioło do naszej domowej apteczki i mieć pewność, że będzie zawsze pod ręką.
Siła zieleni
Ciemnozielony kolor tej rośliny świadczy o wysokim poziomie chlorofilu w jej liściach, który zapobiega niedokrwistości organizmu. Pokrzywa zawiera też w sobie sole mineralne oraz mikroelementy, takie jak: magnez, wapń, potas oraz doskonale żelazo, które jest dobrze przyswajalne przez nasz organizm. Te składniki są szczególnie ważne w przypadku problemów w leczeniu osłabienia, apatii lub anemii.
Zdrowie na wyciągnięcie ręki
Pokrzywa jest powszechnie dostępna i jeśli dobrze się rozejrzymy okaże się, że rośnie w okolicy naszego miejsca zamieszkania. Jedyny problem polega na tym, że trzeba ją zebrać na początku maja i ususzyć. Dodatkowo odstraszać mogą jej parzące właściwości. Na szczęście nie musimy ryzykować nieprzyjemnych „poparzeń”, by korzystać w jej cudownych właściwości. Dostępna jest bowiem ona w wygodniejszej formie – np. postaci cukierka.

Pokrzywowe cukierki marki Reutter są bardzo łagodne i można je stosować profilaktycznie. Dzięki poręcznemu opakowaniu możemy mieć je zawsze przy sobie. Jest to produkt najwyższej, niemieckiej jakości, zawierający ekstrakt z liści pokrzywy. Przyjemne w smaku cukierki do ssania, wspomogą układ odpornościowy. W tak prosty sposób możemy na co dzień dbać o swoje zdrowie!

Warto wspomnieć inne zdrowe propozycje od marki Reutter, np.: Cukierki Szałwiowe, Cukierki Aloesowe, Cukierki Głogowe, Melisowe, Aroniowe, Czarny Bez, Cukierki Walerianowe Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe, i inne - wszystkie z naturalnymi wyciągami roślin, czyli z prawdziwymi ekstraktami. Reutter to pionier wielu cukierków ziołowych. To znana i lubiana marka, posiadająca wiele wyróżnień za swoją jakość. Czytajmy etykiety i starajmy się kupować to co dobre i sprawdzone.
CUKIERKI Pokrzywowe firmy Reutter dostępne są w aptekach i zielarniach. Cena ok. 7,90 zł
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook