Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Jana, Pawła Niedziela 26. Czerwca 2022r
SZAŁ(wiowe) sposoby na przeziębienie
Drapanie w gardle, chrypka i stan podgorączkowy – tak najczęściej wyglądają początki przeziębienia, w wyniku którego czeka Cię kilka dni dyskomfortu. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym powiedzenie „katar i przeziębienie nieleczone trwa tydzień, a leczone – siedem dni” okazuje się nieprawdziwe!
Po pierwsze – pamiętaj o tym, by zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.
Doskonałym wsparciem w walce z infekcją są herbaty ziołowe. Zaparz torebkę czarnego bzu, mięty lub szałwii i dodaj łyżeczkę miodu. Jest on znany ze swojego działania antybakteryjnego, a dodatkowo posiada szereg witamin. Pamiętaj jednak o tym, że traci swoje wyjątkowe właściwości, gdy dodaje się go do wrzącego napoju, warto zatem chwilę odczekać. Możesz dolać również nieco domowego syropu z malin, który jest świetnym źródłem witaminy C. Pij ponad dwa litry płynów dziennie. Dyskomfort odczuwany w gardle znacząco się zmniejszy, a herbata Cię rozgrzeje! To prowadzi nas do następnej porady, jaką jest ...
Zadbanie o komfort termiczny organizmu.
Idealnym wyjściem byłoby gdybyś mógł spędzić najbliższe dwa lub trzy dni w Domu, bez wychodzenia na zewnątrz. Rzadko jednak mamy taką możliwość, warto zatem pamiętać o tym, by ubierać się „na cebulkę”, nie przegrzewać się i nie dopuszczać do wychłodzenia. Koniecznie miej na szyi szalik, a na głowie czapkę – większość ciepła jest tracona właśnie przez głowę! Oprócz tego miej przy sobie kubek termiczny i rękawiczki.
Bardzo istotne jest również to, by zadbać o odpowiednie nawilżenie śluzówki oraz dostarczenie organizmowi składników o działaniu prozdrowotnym.
By zawsze mieć pod ręką wsparcie w kojeniu przeziębienia korzystne w okresie jesienno-zimowym będą wielokrotnie wyróżnione Cukierki Szałwiowe z miodem i witaminą C znanej stuletniej firmy Reutter, które zawierają naturalny ekstrakt i olejek szałwiowy oraz prawdziwy miód i witaminę C. Ekstrakt i olejek szałwiowy wpływa kojąco na gardło i krtań, a miód i witamina C pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego organizmu. Cukierki Szałwiowe-Reutter to oryginały. Są przeznaczone dla całej rodziny.
W okresie jesienno-zimowym rekomendujemy także z aptek i zielarni świetne Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe z naturalnymi ekstraktami żeńszenia i imbiru, także od firmy firmy Reutter.
Żeńszeń wzmacnia organizm, a imbir uodparnia. Reutter ma także Cukierki Czarny Bez nie z sokiem, lecz z dobroczynnym ekstraktem i koncentratem czarnego bzu i witaminą C. Zaufaj oryginalnym produktom Reuttera, stawiaj na jakość według sprawdzonych starych receptur i rozkoszuj się smakiem i ulgą.
Bogactwo szałwii!
Oryginalne, wielokrotnie wyróżnione, znane na świecie są cukierki szałwiowe firmy Reutter!
  • poprawiają funkcjonowanie gardła i krtani
  • odświeżają śluzówkę jamy ustnej, gardła, górnych dróg oddechowych
  • zawierają najwyższej jakości naturalne składniki
  • cukierki szałwiowe firmy Reutter w milionach ust na świecie
  • dla całej rodziny!
Reutter ponad 100 lat zaufania!
PRODUKT ROKU: 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.