Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Władysława, Cyryla Poniedziałek 27. Czerwca 2022r
Validol - Odświeża organizm - validol - Validol
Validol jest lekiem wykazującym skojarzone działanie kwasu izowalerianowego (pochodzącego z izowalerianianu mentylu) oraz mentolu.
Kwas izowalerianowy działa hamująco na czynność kory mózgowej, w związku z czym wywiera działanie uspokajające oraz nasenne.
Mentol, poprzez wpływ na receptory zimna, daje uczucie świeżości i pogłębienia oddechu, przez co wykazuje działanie lekko tonizujące.

Validol wskazany jest w łagodzeniu stanów napięcia nerwowego oraz uczucia niepokoju.
Składniki:
1 tabletka zawiera: 60 mg mieszaniny mentolu (Mentholum) i izowalerianianu mentylu (.Menthyli valeras).
Działanie:
uspokajające, rozkurczające
Wskazania:
Pomocniczo w nerwicach czynnościowych, szczególnie układu krążenia, zaburzeniach neurowegetatywnych, migrenie, stanach skurczowych układu pokarmowego, chorobie lokomocyjnej.
Możliwe skutki uboczne::
U dzieci i młodzieży występuje często uczulenie na mentol objawiające się: pokrzywką, zaczerwienieniem skóry, bólem głowy, wymiotami i przyspieszeniem oddechu. W przypadku długotrwałego stosowania niekiedy mogą wystąpić lekkie nudności, łzawienie, zawroty głowy.
Dawkowanie:
Doustnie. 3 razy dziennie 1 tabletka do ssania. Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa wynosi 200 mg.
Poinformuj lekarza:
Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Opakowanie:
Validol ma postać okrągłych tabletek do ssania. Opakowanie zawiera 10 tabletek.
Przechowywanie:
Przechowywać w temperaturze poniżej l5°C. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować leku Validol po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.