Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Aleksego, Bogdana Środa 17. Lipca 2019r
Leki związane z chorobą
linki sponsorowane, reklamy
Postępowanie w chorobie przerzutowej
Pomimo wzrastającej tendencji do wczesnego rozpoznawania raka gruczołu krokowego, wciąż liczne są przypadki choroby rozsianej. W Wielkiej Brytanii, na przykład, u około 30% pacjentów rozpoznaje się chorobę ograniczoną do narządu, u 40%-chorobę miejscowo zaawansowaną, a u pozostałych 30%- chorobę przerzutową. W przeciwieństwie do choroby ograniczonej do narządu lub miejscowo zaawansowanej, rak gruczołu krokowego z przerzutami wiąże się z wysoką śmiertelnością, która wynosi w przybliżeniu 70% w ciągu 5 lat. Blokada androgenowa, uzyskiwana dzięki orchidektomii lub zastosowaniu analogów LHRH jest podstawowym sposobem leczenia
Leczenie : hormonalne
Obecność testosteronu jest niezbędna do rozwoju raka stercza. Dlatego każdy rodzaj leczenia, które prowadzi do zmniejszenia stężenia testosteronu w surowicy lub w obrębie gruczołu krokowego, określa się mianem leczenia hormonalnego. Do głównych rodzajów hormonoterapii zalicza się wytrzebienie chirurgiczne oraz podawanie analogów hormonu uwalniającego hormon luteinizujący- LHRH (LHRHa-lutenizing hormone releasing hormone analogues) i antyandrogenów.
Wskazania
Leczenie hormonalne jest wskazane u chorych na CaP zaawansowanego miejscowo lub uogólnionego z przerzutami.
Leczenie hormonalne może być alternatywnym postępowaniem u chorych na „objawowego” raka ograniczonego do stercza, którzy nie zostali zakwalifikowani do leczenia radykalnego.
Artykuł opracowany na zlecenie Sanofi-Aventis
linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook