Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Szymona, Kamila Czwartek 18. Lipca 2019r
Leki związane z chorobą
linki sponsorowane, reklamy
Leczenie chirurgiczne
Leczenie chirurgiczne, mimo że jest najstarszą metoda leczenia raka jelita pozostaje podstawowym leczeniem tego nowotworu.
Leczenie chirurgiczne może być zastosowane
jako terapia radykalna lub mieć charakter paliatywny. Radykalne leczenie chirurgiczne, polegające na usunięciu guza nowotworowego z odpowiednim marginesem tkankowym wraz z całym obszarem spływu chłonki i okolicznymi węzłami chłonnymi, jest podjęte z nadzieją na uzyskanie wyleczenia pacjenta. Rodzaj przeprowadzonego zabiegu operacyjnego zależy od umiejscowienia guza i możliwości zapewnienia odpowiednich marginesów.
Z kolei chirurgia paliatywna
ma na celu zmniejszenie objawów choroby nowotworowej i poprawienie jakości życia.
W przypadku wystąpienia objawów niedrożności
u pacjenta z uogólnionym procesem nowotworowym, chirurgiczne leczenie paliatywne może polegać na wykonaniu zewnętrznej przetoki kałowej (stomii) lub wykonania zespolenia omijającego.
Chirurgiczna terapia paliatywna polega również na operacji przerzutów, głównie z wątroby i płuc, co może doprowadzić do wyleczenia pacjenta.
oprac. na zlecenie Sanofi-Aventis
linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook