Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Szymona, Kamila Czwartek 18. Lipca 2019r
Leki związane z chorobą
linki sponsorowane, reklamy
Jak często chorujemy?
epidemiologia raka jelita grubego
Rak jelita grubego
jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych występujących u ludzi. Jest drugim najczęściej rozpoznawanym rodzajem raka występującym u człowieka i stanowi trzecią przyczynę zgonów z powodu wszystkich nowotworów złośliwych. Na świecie w ciągu roku nowotwór ten jest rozpoznawany u prawie 1 miliona osób, przy czym ponad 2/3 wszystkich zachorowań występuje w krajach rozwiniętych gospodarczo.
Wprawdzie Polska należy do krajów
o średniej zachorowalności i umieralności na ten nowotwór, jednak liczba zachorowań i zgonów na przestrzeni ostatnich 40 lat stale wzrasta. Obecnie w Polsce rak jelita grubego zarówno u kobiet jak i u mężczyzn jest drugim co do częstości nowotworem.
oprac. na zlecenie Sanofi-Aventis
linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook