Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Bogny, Apolinarego Wtorek 23. Lipca 2019r
Leki związane z chorobą
linki sponsorowane, reklamy
Chemioterapia uzupełniająca (adjuwantowa)
Chemioterapia adjuwantowa (uzupełniająca, profilaktyczna) polega na podawaniu leków przeciwnowotworowych (cytostatyków) po radykalnym leczeniu chirurgicznym.
Leczenie to zmniejsza ryzyko
występowania w późniejszym okresie, wynoszącym nawet 10 lat po operacji, przerzutów odległych.
Stosowanie tych leków ma na celu niszczenie obecnych już w czasie leczenia chirurgicznego pojedynczych komórek nowotworowych i mikroprzerzutów w naczyniach krwionośnych i innych narządach.
Chemioterapia uzupełniająca
powinna być rozpoczęta od 4 do 8 tygodni po leczeniu operacyjnym i powinna być prowadzona przez 6 miesięcy.
Chemioterapia adjuwantowa powinna być prowadzona u każdego pacjenta, u którego w badaniu histopatologicznym materiału pooperacyjnego stwierdzono obecność, chociaż jednego przerzutu w węźle chłonnym.
To leczenie powinno być rozważane
również u chorych u których nie stwierdzono przerzutów w węzłach chłonnych, ale występują u nich inne niekorzystne czynniki rokownicze, takie jak obecność zatorów z komórek nowotworowych w naczyniach krwionośnych i limfatycznych, przekraczanie nacieku nowotworowego ściany jelita.
oprac. na zlecenie Sanofi-Aventis
Chemioterapia uzupełniająca (adjuwantowa)
linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook