Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Czesława, Agnieszki Sobota 20. Kwietnia 2019r
Leki związane z chorobą
linki sponsorowane, reklamy
Znachor
Termin "medycyna niekonwencjonalna" czy "alternatywna" stosowany jest w odniesieniu do różnorodnych praktyk i teorii. Niektóre z nich są stosowane od tysięcy lat, inne pojawily się ostatnio.
W medycynie niekonwencjonalnej,
Terapie medycyny niekonwencjonalnej można stosować do zapobiegania i leczenia schorzeń fizycznych i psychicznych, ale nie powinny zastąpić wizyty u lekarza czy specjalisty. Terapie te stosowane pod okiem fachowca są bezpieczne, przynoszą pomoc i nadzieję dla wielkiej rzeszy ludzi.
W ostatnich latach medycyna niekonwencjonalna przezywa renesans.
Jest tez ogromnym biznesem (medycyny klasyczna jest nim od lat!). Zatem apel starożytnych Rzymian do kupujących Caveat emptor (Strzeż się nabywco) jest aktualny. Zdając sobie sprawę, ze poruszamy się w tematach kontrowersyjnych, zapraszamy na nasze listy dyskusyjne.
*Znachor
: szarlatan, mistyfikator, oszust, szalbierz, udający lekarza; dawn. uliczny sprzedawca fałszywych leków, «ten, kto nie mając wykształcenia medycznego zajmuje się leczeniem ludzi, zwykle za pomocą ziół (dawniej też guseł, czarów, zamawiania)» .........
Sensacyjne wyniki najnowszych, retrospektywnych badań demograficznych,
przeprowadzonych w wiodących ośrodkach specjalistycznych wysokorozwiniętych krajów, dowiodły, że:
Prawdopodobieństwo zgonu
w populacji osób o lekkomyślnym podejściu do własnego zdrowia wynosi 99.999...%, w porównaniu z grupą osób wykazujących śmiertelnie poważny stosunek do własnego zdrowia, w której śmiertelność wynosi 99.999...%. Ponadto wykazano , że spośród osób prezentujących właściwe zachowania i postawy prozdrowotne umiera 99.999...%.
Stwierdzono także, że
badane wskaźniki nie podlegają statystycznie znamiennemu wpływowi takich czynników, jak : materialny poziom życia, subiektywne poczucie szczęścia, pozycja społeczna, dostęp do opieki medycznej na najwyższym poziomie.
Druga faza badań, która jest w toku,
koncentruje się na wyjaśnieniu pojedynczych przypadków o nietypowym przebiegu ( chodzi tu m.in. o niejakich: Jezusa z Nazaretu oraz Siddhartę Gautamę). Wyników można oczekiwać jeszcze w tym stuleciu.
Zdrowy...... chory ?
Jesteśmy oszołomieni oszałamiającym postępem nauki, techniki i usług medycznych. Kiedy cierpiąc, chorując lub dla upewnienia się o swoim zdrowiu wkraczamy w świat medycyny jako pacjenci, bywamy zagubieni..." Kto może mi pomóc? Do kogo się zwrócić? Co mi jest? Czy jestem zdrowy? Co to jest? Czy to jest prawidłowe? Czy to jest w normie? Co mam robić? Co mnie czeka? Jak się leczyć? Co mi grozi? Jakie leczenie wybrać? Do kogo się zwrócić?..."
Poszukujemy ulgi w cierpieniu,
pomocy, odpowiedzi na nasze pytania, uśmierzenia naszego niepokoju. Dopóki tego nie dostaniemy trudno nam wrócić do swojego życia...Wprawdzie nie musimy już dzisiaj znosić takich cierpień jak nasi przodkowie,
ale to nam nie wystarcza, mamy swoje, nowe powody do zmartwień.
Medycyna klasyczna, tradycyjna, alternatywna, naukowa, zachodnia, wschodnia, naturalna..... Krążymy po rynku usług medycznych jak po wielkim hipermarkecie... Chcemy pozbyć się swojego problemu, oddać go gdzieś, dać sobie "to" wyciąć, przyciąć, zmienić, wymienić; albo usłyszeć zapewnienie , że problemu nie ma i znowu żyć tak jak wcześniej, albo dopiero "teraz zacząć naprawdę żyć".
Wszystko co gotowi jesteśmy dla siebie zrobić to oddać swój los w czyjeś ręce. " Od tego jest specjalista" - mówimy. "To jestem ja, a to moja choroba". " A to jestem ja już bez mojej choroby".
Pojęcie zdrowia i choroby zmieniało się od zawsze, zmieniał się sposób w jaki człowiek pojmował samego siebie. Naukowo-medyczne dogmaty sprzed wieków , a nawet sprzed lat, dziś wydają się nam często niedorzeczne lub zabawne. Równocześnie wracamy do starych, zapomnianych metod leczenia, które przynoszą poprawę samopoczucia, ale nie wiadomo właściwie dlaczego. Człowiek odkrywa w ten sposób, ciągle na nowo, siebie samego.
Teraz, kiedy coraz lepiej wiemy,
jak mało wiemy o sobie, kiedy możemy doświadczać różnych skutków naszej technologicznej potęgi, warto zająć się swoim zdrowiem również inaczej. Nawiązać przerwany dialog z własnym ciałem, przypomnieć sobie jego język, odczytać ponownie i zacząć respektować jego przekaz, który umówiliśmy się nazywać chorobą.
Sarna w lesie nie ma żadnego domowego lekarza,
nie ma żadnego pojęcia o czymś takim jak zdrowie czy choroba, nie ma żadnego poradnika medycznego...., a zawsze wie co ma robić, gdy jej coś dolega. Twój pies i kot także to wiedzą. Ty też! Tylko przypomnij sobie!
Celem znachora jest pomóc ci w tym.
Najważniejszą pracę dla swego zdrowia możesz wykonać tylko Ty sam, niezależnie od tego jak wiele zrobią inni, zawsze pozostanie coś do zrobienia dla Ciebie. To najważniejsze. Celem znachora* jest przypomnieć Ci o tym.

*Znachor : szarlatan, mistyfikator, oszust, szalbierz, udający lekarza; dawn. uliczny sprzedawca fałszywych leków, «ten, kto nie mając wykształcenia medycznego zajmuje się leczeniem ludzi, zwykle za pomocą ziół (dawniej też guseł, czarów, zamawiania)» .........

.
.
linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij