Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Gerwazego, Protazego Środa 19. Czerwca 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
guczolakowłókniak
Zdiagnozowano u mnie prawdopodobnie gruczolakowłókniaka między żebrami. Proponuje się mnie tylko usunięcie operacyjne. Jak wygląda klasyczna forma leczenia tej przypadłości? Czy stosuje się mniej interwencyjne metody leczenia. Czy gruczolakowłokniaki rosną w trakcie życia? Jak długo rósł ten mój - pół roku temu miał 11 mm?


Gruczolakowłókniak to łagodny nowotwór wywodzący się z tkanki łącznej. Tego typu guzki najczęściej występują w piersiach. Mogą rosnąć przez całe życie, ale z reguły nie osiągają dużych rozmiarów (najwyżej kilka cm), gdyż wzrost takiego łagodnego nowotworu jest procesem samoograniczającym się. Rozumiem, że w pani przypadku rozpoznanie zostało postawione na podstawie biopsji cienkoigłowej(?). Jedynym sposobem leczenia jest niestety wycięcie takiej zmiany – nie ma mniej agresywnych metod, bo zmianę trzeba jeszcze dokładnie przebadać po wycięciu.
linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij