Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Władysława, Cyryla Czwartek 27. Czerwca 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
Grzybica i nadmiar glukozy we krwi
lista zażywanych leków: humalog 3x dziennie i humulin n 3x dziennie; Mam problem z grzybicą paznokci u stóp, od około 5 lat. Czy jest jakiś skuteczny sposób aby w końcu to wyleczyć lub choćby zminimalizować objawy. Nie pomagają kremu i zasypki przeciw poceniu się stóp, bawełniane skarpety. Dodam że mam niewyrównaną cukrzycę czy to też może mieć wpływ na leczenie?


Glukoza jest świetną pożywką dla wszelkich drobnoustrojów, w tym również dla grzybów. Jeżeli chory na cukrzycę ma przewlekle podwyższone stężenia glukozy we krwi, to może mieć problem z grzybicą. Pisze Pani, że ma Pani niewyrównaną cukrzycę. W pierwszej kolejności należy doprowadzić do wyrównania glikemii, a dopiero potem skontaktować się z dermatologiem. Bez uregulowania glikemii żadne tabletki, kremy zasypki itd. Nie przyniosą efektu.
linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij