Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Elżbiety, Marka Wtorek 18. Czerwca 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
Grypa w cukrzycy typu 1 powoduje wzrost zapotrzebowania na insulinę
Jak postępować w grypie, gdy choruję na cukrzycę typu 1. Biorę insulinę dożylnie, ale lekarz jest bezsilny na to, że podniósł się poziom cukru, przy występującej u mnie grypie


Wszelkie choroby dodatkowe, szczególnie przebiegające z wysoką gorączką, mogą spowodować znaczny wzrost zapotrzebowania na insulinę. Na okres tej choroby trzeba zazwyczaj zwiększyć wszystkie dawki insuliny o 10 – 30%. Jaki będzie wzrost zapotrzebowania na insulinę u konkretnego pacjenta bardzo trudno jest przewidzieć. Należy często oznaczać poziom glikemii na glukometrze i dostosować dawkę insuliny do poziomu glukozy. W czasie zdrowienia natomiast zapotrzebowanie na insulinę może gwałtownie się obniżyć, w celu uniknięcia niedocukrzeń dawkę insuliny trzeba obniżyć, zazwyczaj do poziomu sprzed choroby.
linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij