Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Gerwazego, Protazego Środa 19. Czerwca 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
Gorączka reumatyczna
Kobieta 25 lat - stan po gorączce reumatycznej


Przebyła Pani gorączkę reumatyczną. Kłuciem proszę się nie przejmować. Proszę zgłosić się do lekarza, kiedy będą to bóle lub osłabienie tolerancji wysiłku. Trzeba pilnie monitorować serce, ponieważ istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia wady serca.powazniejsze choroby przebyte w przeszlosci: Nawracające anginy, średnio 1 dwa ray w roku. Ostatnia 2 lata temu, ropien okolomigdalkowy, objawy ustapiły po okolo 2 miesiecznym leczeniu antybiotykiem.

dotychczasowe leczenie, lista zazywanych lekow: Listopad 2001 usunieto migdalki jako rzekoma przyczyne moich dolegliwosci. Niestety zabieg ten nie pomogl.

Opis dolegliwosci, objawow itp.: Sa niepokojące glownie 2 objawy, miano ASO obecnie na poziomie 1600 !!! ciagle narastejace rok temu bylo 400, stany podgoraczkowe, temperatura wzrastat od okolo 9 rano, miedzy 15 - 19 osyiaga maksimum 37,5 - 38 (sporadycznie 38), potem spada i miedzy 22 a 23 osiaga stan prawidlowy tzn okolo 36,6 czasami poniezej nawet 36,2. wyzej wspomnianym objawom towarzyszy swiatlowstret, pozatym zadnych innych dolegliwosci, czasami daje sie odczuc lagodny, tempy bol z lewej strony pod ostatnim zebrem. Co moze byc przyczyna ? Jakie czynniki wplywaja na podwyzszenie ASO az do takiego poziomu ? z tego co mi wiadomo dopuszczalna maksymalna norma to 200. Do jaiego lekarza powinienem sie zglosci ? Jakie ddatkowe badania wykonac ? Morfologia i badani amoczu sa w normie.


Objawy są wysoce niepokojące. Mogą wskazywać na toczącą się gorączkę reumatyczną. Proszę pilnie zgłosić się do reumatologa jak i do kardiologa. Trzeba osłuchać serce i wykonać ewentualnie ECHO serca w celu wykluczenia wegetacji na zastawkach. Wskazane jest stosowanie wysokich dawek penicylin lub jakiejś pochodnej.
linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij