Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Gerwazego, Protazego Środa 19. Czerwca 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
Głodzenie
Podejrzewam u siebie cukrzyce, jednak u lekarza jeszcze nie byłam. Przypadkiem mama zobaczyła moje wyniki badań krwi i moczu jakie robiłam sobie na zawody. Zaniepokoiły ją śladowe ilości ciał ketonowych ( przy czym glukoza jest nieobecna). Od razu zajrzałam do podręcznika medycznego, by zobaczyć co oznacza taki wynik badania. Doszukałam się jedynie cukrzycy. Niepokoi mnie fakt, że od około pół roku mam jeden z objawów tej choroby, a mianowicie świąd sromu. Czy to oznacza że jestem chora? Mam 21 lat. Czytałam że ta choroba dotyka raczej ludzi starszych, i co więcej jest uwarunkowana genetycznie. W mojej rodzinie nie stwierdzono jak do tej pory cukrzycy. Moge jeszcze dodać- choć nie wiem czy to jest ważny fakt- że od 3 tygodni odchudzam się, stosując rygorystyczną dietę 1000 kcal. Do tego regularnie uprawiam sport w wymiarze 1,5 h trzy razy tygodniowo.


To co Pani o sobie napisała (dieta odchudzająca, aktywne uprawianie sportu, obecność ciał ketonowych w moczu i brak glukozy w moczu) wskazuje, że obecność ciał ketonowych w moczu jest wynikiem GŁODZENIA. Pani Organizm otrzymuje zbyt mało węglowodanów i to jest powodem obecności ciał ketonowych (acetonu). Mówimy, że jest to tzw. aceton głodowy. Jeżeli jest Pani bardzo zaniepokojona, ze może Pani mieć cukrzycę, to wszelkie wątpliwości usunie wykonanie oznaczeń glukozy we krwi.
linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij