Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Bogusława, Tekli Poniedziałek 23. Września 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
Głodzenie
Podejrzewam u siebie cukrzyce, jednak u lekarza jeszcze nie byłam. Przypadkiem mama zobaczyła moje wyniki badań krwi i moczu jakie robiłam sobie na zawody. Zaniepokoiły ją śladowe ilości ciał ketonowych ( przy czym glukoza jest nieobecna). Od razu zajrzałam do podręcznika medycznego, by zobaczyć co oznacza taki wynik badania. Doszukałam się jedynie cukrzycy. Niepokoi mnie fakt, że od około pół roku mam jeden z objawów tej choroby, a mianowicie świąd sromu. Czy to oznacza że jestem chora? Mam 21 lat. Czytałam że ta choroba dotyka raczej ludzi starszych, i co więcej jest uwarunkowana genetycznie. W mojej rodzinie nie stwierdzono jak do tej pory cukrzycy. Moge jeszcze dodać- choć nie wiem czy to jest ważny fakt- że od 3 tygodni odchudzam się, stosując rygorystyczną dietę 1000 kcal. Do tego regularnie uprawiam sport w wymiarze 1,5 h trzy razy tygodniowo.


To co Pani o sobie napisała (dieta odchudzająca, aktywne uprawianie sportu, obecność ciał ketonowych w moczu i brak glukozy w moczu) wskazuje, że obecność ciał ketonowych w moczu jest wynikiem GŁODZENIA. Pani Organizm otrzymuje zbyt mało węglowodanów i to jest powodem obecności ciał ketonowych (acetonu). Mówimy, że jest to tzw. aceton głodowy. Jeżeli jest Pani bardzo zaniepokojona, ze może Pani mieć cukrzycę, to wszelkie wątpliwości usunie wykonanie oznaczeń glukozy we krwi.
linki sponsorowane, reklamy
gładkie ciało kolagen na cerę kolagen allegro zabiegi plastyczne wspinaczka wysokiej jakości kolagen zmarszczki u kobiet zapasy zielarka szałwia przeciw stresowi - szałwia ładny głos szałwia przeziębienie leki szałwia apteka - szałwia zielarnia szałwia przeciw stresowi - szałwia najlepsze na grypę szałwia ziołowe wspomaganie - aronia w zielarniach - aronia ziołowe wspomaganie - aronia co dobrego - aronia ziołowe cukierki - aronia właściwości aronii na wzmocnienie - aronia apteka - aronia oczyszczenie organizmu poprawa przemiany materii cukierki ziołowe - pokrzywa w aptekach - pokrzywa ziołowe cukierki - pokrzywa apteka - pokrzywa cukierki z ziołami - pokrzywa produkty z pokrzywy dla sedniorów - żeńszeń imbir dla całej rodziny - żeńszeń imbir na wzmocnienie - żeńszeń imbir dla sedniorów - żeńszeń imbir cukierki ziołowe - żeńszeń imbir w zielarniach - żeńszeń imbir ziołowe produkty - żeńszeń imbir dla całej rodziny - żeńszeń imbir właściwości aloesu trawy cytrynowej produkty z aloesu i trawy cytrynowej w aptekach - aloes trawa cytrynowa nowości - aloes trawa cytrynowa produkty z aloesu i trawy cytrynowej w aptekach - aloes trawa cytrynowa produkty z aloesu i trawy cytrynowej co dobrego - aloes trawa cytrynowa właściwości czarnego bzu w aptekach - czarny bez cukierki czarny bez - cukierki nowości z zielarni - czarny bez cukierki ziołowe - cukierki czarny bez produkty z czarnego bzu dla całej rodziny - czarny bez ziołowe produkty - czarny bez zioła w cukierkach - głóg, głogowe produkty z głogu co dobrego - głóg, głogowe apteka - głóg, głogowe przeciw stresowi - głóg, głogowe zioła - głóg, głogowe cukierki głogowe - cukierki na wzmocnienie - głóg, głogowe apteka - melisa cukierki ziołowe - cukierki melisowe cukierki z ziołami - melisa cukierki ziołowe - cukierki melisowe zioła - melisa zioła w cukierkach - melisa nowości - melisa cukierki ziołowe - cukierki melisowe nowości - waleriana ziołowe wspomaganie - waleriana zioła - waleriana cukierki z ziołami - waleriana zioła w cukierkach - waleriana zielarnia - waleriana ziołowe wspomaganie - waleriana cukierki z ziołami - waleriana curling łyżwiarstwo figurowe lekkoatletyka narciarstwo żużel biegi na przełaj nurkowanie z akwalungiem lekkoatletyka
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook