Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Gerwazego, Protazego Środa 19. Czerwca 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
ginekomastia
Mam 18 lat i 90kg wagi. Od około 3 lat podczas dojrzeania zauważyłem że zaczynają powiękaszć mi się piersi. Tłumaczyłem sobie to że związane to jest z tym okresem i nadwagą. Ale poza wiekszymi piersiami, miejsce wkoło sutków jest o większym promieniu jak u kobiety. Natomiast w normalnej temperaturze sutków (na szczycie piersi :-)) jakby nie widać, pierś jest zaokrąglona, a nie jak normalnie uwypuklająca się sutkiem, tylko przy zimnych albo gorących temperaturach, na piersiąch występuje "gęsia skórka", to "pole" wkoło sutka zmniejsza się i sutek uwypukla się. Myślałem że to tylko spowodowane okresem dojrzewania, ale myśle że to juz nie zniknie. To dość kepujący problem szczególnie na plaży. Czy to jest normalne, czy można to jakoś zmienić (i jak). Proszę o jakieś rady.


Szanowny Panie!
Bardzo dziękuję za list. Zmiany, które Pan opisuje mogą odpowiadać chorobie nazywanej ginekomastią. Jest to powiększanie się piersi u mężczyzny. Mogą one okresowo być bolesne i zmieniać swój wygląd. Zauważenie takich zmian bezwzględnie wymaga kontroli lekarskiej, choć często nie jest konieczne żadne leczenie, a tylko okresowa kontrola.
Życzę zdrowia. Zapraszam do zadawania pytań w Przychodni.pl
linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij