Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Wilhelma, Doroty Wtorek 25. Czerwca 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
ginekomastia
Gdzie można operować ginekomastię i czy kasa chorych refunduje koszty operacji?


Szanowny Panie!
Bardzo dziękuję za list. Operacje ginekomastii mogą być przeprowadzane w klinikach chirurgii ogólnej, a także plastycznej. Operacja powinna być finansowana przez kasę chorych. Życzę zdrowia. Zapraszam do zadawania pytań w Przychodni.plNie wiem czy to jest ginakomastia, ale mi się tak wydaje. Zaczęło się na początku - moje sutki strasznie się wybrzuszyły i mnie bolały. Od 6 miesięcy prawy sutek mnie nie boli i nic w nim nie wyczuwam, ale jest wypukły. Lewy jest bardzo wypukły i wyczuwam w nim coś twardego i mnie boli. Chodzę na siłownię, nie biorę żadnych anaboli, nie palę trawki. Co może być przyczyną, jakie są koszty leczenia i gdzie to można zrobić. Aha, moje piersi są powiększone. Proszę o odp. Pozdrawiam


Szanowny Panie!
Bardzo dziękuję za list. Zmiany w sutkach, które Pan opisuje mogą być rzeczywiście związane z ginekomastią, czyli nieprawidłowym powiększeniem gruczołów piersiowych u mężczyzn. Proponuję jak najszybciej udać się do chirurga, aby dokonał on oceny Pana sutków, tym bardziej, że wyczuwa się w nich guzki czy też stwardnienia. Istnieją chirurgiczne możliwości operacji powiększonych gruczołów, nie są one bardzo ciężkie i można je wykonać w wielu miejscach (gabinety prywatne, niektóre kliniki publiczne), ceny są zróżnicowane w zależności od zakresu operacji. Niezależnie jednak od decyzji odnośnie operacji, konieczna jest jak najszybsza wizyta u lekarza, gdyż (zdarza się to bardzo rzadko) w zmienionych sutkach może rozwinąć się rak.
Życzę zdrowia. Zapraszam do zadawania pytań w Przychodni.plChodzi mi o podejrzenie ginekomastii. Z tym schorzeniem zgłosiłem sie do lekarza specjalisty - endokrynologa. Dokonałem na jego życzenie badania usg sutków. Stwierdzono niewielki przerost gruczołów. Moja dolegliwość pochodzi od zażywania środków dopingujących a dokładnie testosteronu prolongatum. Chodzi mi o to czy zabieg usunięcia takiej ginekomastii mogę przeprowadzić w szpitalu pokrywając jego koszty z kasy chorych? A poza tym kiedyś czytałem o jakiejs maści na ginekomastię lecz niestety nie mogę znależć jej nazwy. Może ktoś by mi mógł podać nazwę?


Szanowny Panie!
Bardzo dziękuję za list. Ginekomastii nie powinno leczyć się maścią. Należy najpierw poddać się dokładnej ocenie lekarskiej i ewentualnie wykonać badanie USG. Jeżeli będą wskazania do operacyjnego leczenia, to zabieg taki można wykonać w niektórych ośrodkach w ramach refundacji z Kasy Chorych, lecz zależy to od miejsca, do którego się Pan zgłosi. Dokładniejsze informacje dostępne są w oddziałach chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej.
Życzę zdrowia. Zapraszam do zadawania pytań w Przychodni.pl
linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij