Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum
naturalne metody na włosy - Wersja do druku

+- Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum (https://przychodnia.pl/mybb)
+-- Dział: Włosy - wzmacnianie (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Dział: Dlaczego włosy muszą rosnąć (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: naturalne metody na włosy (/showthread.php?tid=9669)naturalne metody na włosy - Kaczuszka_31 - 19-06-2019 09:46:33

szukam jakiś dobrych metod na włosy. kiedyś czytałam o myciu włosów wysokoporowanych metodą OMO, ale nie wiem z czym się to je. na razie staram się je myć delikatnymi rzeczami naturalnymi plus nakładam maski i olejki na nie i jest troche lepiej, ale nie wiem co zrobic więcej, bo włosy bardzo szybko mi się kruszą, na końcówkach są rozdwojone.


RE: naturalne metody na włosy - JoannaL - 01-07-2019 17:37:29

Cześć,
generalnie co do zasady metoda OMO to nic innego jak :
odżywianie
mycie
odżywianie

Natomiast, jeśli chodzi chodzi o zastosowanie konkretnych preparatów to w moim przypadku doskonale sprawdziła się kozieradka (wcierka). Z tym że trudno jest mi powiedzieć, czy zadziała i w Twoim przypadku (opinie na temat kozieradki są podzielone )
Raczej szła bym w naturalne metody, bo jak przeczytasz skład różnego rodzaju maseczek , płukanek itp. to szybko zauważysz, że oparte są one na tych samych składnikach. Po prostu domowe rozwiązania (wcierki, płukanki, maseczki) wychodzą znacznie taniej, a częstokroć są o wiele bardziej skuteczne.
Mam nadzieje, że udało mi się pomóc.