Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum
alergia na psa - Wersja do druku

+- Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum (https://przychodnia.pl/mybb)
+-- Dział: Żyć bez astmy i alergii (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Żyć bez astmy i alergii (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: alergia na psa (/showthread.php?tid=73)

Strony: 1 2

alergia na psa - aangi666 - 11-10-2015 15:52:48

Mam taki problem, mój chłopak jest uczulony na mojego psa. Na swoje reaguje normalnie. Zadnej alergii. W badaniach na psy alergii nie wykryto. Po tygodniu przebywania z psem miał katar duszności i kaszel. Po 4 tyg ustalo wszytsko i było ok. Później miał się do mnie wprowadzić i alergia znowu wróciła. Nie kaszel ani katar tylko źle samopoczucie ogólnie. Dodam że wcześniej przychodził na inne mieszkanie gdzie mieszkałam z tym samym psem i nic się nie działo żadnych oznak przez rok. Czy możliwe ze po roku dopiero pojawiło się uczulenie? I to tylko na jednego psa ? Czy może udaje bo nie chce się przeprowadzić. Do alergologa tez nie chce iść. Czy ktoś miał może podobnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

RE: alergia na psa - romanretos - 13-10-2015 20:52:34

ciekawy przypadek i to bardzo , ja mam alergię na wszystkie psyBig Grin

RE: alergia na psa - KasiaeM123 - 24-02-2016 15:23:28

Może uczulony jest na mieszkanie ? Tongue A tak na serio to musi być coś w tym mieszkaniu co jego uczula. Może pościel nową kupiłaś?

RE: alergia na psa - enagodac - 12-04-2016 11:25:48

(11-10-2015 15:52:48)aangi666 napisał(a):  Mam taki problem, mój chłopak jest uczulony na mojego psa. Na swoje reaguje normalnie. Zadnej alergii. W badaniach na psy alergii nie wykryto. Po tygodniu przebywania z psem miał katar duszności i kaszel. Po 4 tyg ustalo wszytsko i było ok. Później miał się do mnie wprowadzić i alergia znowu wróciła. Nie kaszel ani katar tylko źle samopoczucie ogólnie. Dodam że wcześniej przychodził na inne mieszkanie gdzie mieszkałam z tym samym psem i nic się nie działo żadnych oznak przez rok. Czy możliwe ze po roku dopiero pojawiło się uczulenie? I to tylko na jednego psa ? Czy może udaje bo nie chce się przeprowadzić. Do alergologa tez nie chce iść. Czy ktoś miał może podobnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

na jednego psa jest tylko uczulony? to zwykla sciema. nie ma takiej mozliwosci.

RE: alergia na psa - marcinskurtak - 10-11-2016 22:13:12

(11-10-2015 15:52:48)aangi666 napisał(a):  Mam taki problem, mój chłopak jest uczulony na mojego psa. Na swoje reaguje normalnie. Zadnej alergii. W badaniach na psy alergii nie wykryto. Po tygodniu przebywania z psem miał katar duszności i kaszel. Po 4 tyg ustalo wszytsko i było ok. Później miał się do mnie wprowadzić i alergia znowu wróciła. Nie kaszel ani katar tylko źle samopoczucie ogólnie. Dodam że wcześniej przychodził na inne mieszkanie gdzie mieszkałam z tym samym psem i nic się nie działo żadnych oznak przez rok. Czy możliwe ze po roku dopiero pojawiło się uczulenie? I to tylko na jednego psa ? Czy może udaje bo nie chce się przeprowadzić. Do alergologa tez nie chce iść. Czy ktoś miał może podobnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Umyj psa, może jego sierść jest "nafaszerowana" kurzem czy pyłem z roślin

RE: alergia na psa - drop - 25-12-2016 11:11:53

Mój kolega ma uczulenie na sierść kotów, ale w takich przypadkach wszystkich, a nie tylko wybranych.

RE: alergia na psa - Natan54n - 02-01-2017 15:41:08

ale na to są lekarstwa jakieś czy nie

RE: alergia na psa - marcinskurtak - 06-01-2017 11:41:23

Może chłopak ma alergię...ale na wspólne mieszkanie Sad
Niefajna sytuacja

RE: alergia na psa - wojteksokol - 06-01-2017 15:19:40

Koniecznie należy wykonać testy na alergeny. Co prawda takie badanie kosztuje kilkaset złotych i trzeba przechodzić wizyty kontrolne, jednak tylko to odpowie na pytanie na co jest uczulony i jakie dobrać leki.

Warto też prowadzić zrównoważony tryb życia, wychodzić na dwór, biegać, oddychać powietrzem.

RE: alergia na psa - iloboro - 13-03-2017 15:41:50

Czasem zdarza się, że uczulenie występuje tylko na niektóre rasy czy nawet osobniki psów. Ale to raczej rzadki przypadek. Częściej tak jest z kotami, ponieważ u kotów uczula nie tyle sierść ale białko ze śliny, któe zostaje na sierści po wylizywaniu się.
U psów w sierści znajduje się naturalny łój, który różne psy wydzielają w różnym stopniu i to on może uczulać. Wykąp psa i zobacz czy coś się zmieni. Jeśli nic to może to być alergia na kurz w mieszkaniu albo grzyba, który czasem zalęga się w takich miejscach, że go nie widać i nie czuć ale alergik reaguje.
Albo niestety chłopak ma alergię na wspólne mieszkanie i wtedy tylko zmiana chłopaka pomoże Smile