Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum
2 miesieczne dziecko - problem z ulewaniem, ze snem - Wersja do druku

+- Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum (https://przychodnia.pl/mybb)
+-- Dział: Pytania Do Lekarza (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pytania do Internisty (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: 2 miesieczne dziecko - problem z ulewaniem, ze snem (/showthread.php?tid=31)2 miesieczne dziecko - problem z ulewaniem, ze snem - halka159 - 23-03-2015 22:07:43

witam, mam 2 miesięczną córeczkę, tydzień po porodzie zaczęłam jej podawać mleko modyfikowane jako dodatek do karmienia piersią z zalecenia lekarza, bo mój pokarm był znikomy, zaczęłam od mleka Nestle NAN HA, z dzieckiem nie było dobrze, zaczęła bardzo dużo płakać, nie spała, krzyczała, zwijała się z bólu, prężyła, miała bardzo dużo gazów, kiedy je wypuszczała płakała przy tym, zaczęły się więc nasze wędrówki do lekarzy, wszędzie słyszeliśmy , że to kolki i musi wyrosnąc.
Było co raz gorzej , mało jadła (około 400 ml dziennie), mało spała ( około 8 godzin dziennie), ciągle płacz, krzyk, prężenie się, przy jedzeniu zaczęła często się krztusić, a po jedzeniu często się jej ulewało, nawet jak położyłam ją spąć, budziła się , podnosiłam ją do góry i znowu się jej odbijało i czasem ulewało, aż strach było ją kłaść do łóżeczka. Zmieniliśmy więc mleko na Nutrition Pepticate, podawałam jej to mleko około 3 tygodnie, dalej nie było poprawy, lekarze mówili , że to kolki, że przejdzie, dodam, że ja mam nietolerancje laktozy, więc muszę uważać co jej. Mówiłam lekarzowi o tym, sądzę, że moja córka też może to mieć. Miałam więc uważać na co jem i ją obserwować. W końcu stało się tak, że zaprzestałąm karmic piersią, przeszłam tylko na mleko modyfikowane, dalej podawałam Nutrition Pepticate, nie było poprawy.... W końcu mała dostała wysypkę najpierw na buzi ( skóra stała się szorstka i miała na niej małe krostki) później wysypka rozlała się na całe ciało ( na klatke piersiową , brzuch , plecy i lekko na kończyny). Zdecydowaliśmy , że mienimy mleko na Nutramigen AA, była porawa już po 2 dniach, wysypka zeszła, mała nie ma tyle gazów i nie płacze przy ich oddawaniu, robi kupki 2 razy dziennie, stałej konsystencji, spi więcejw nocy, ale prawie wcale w dzień, do tego bardzo dużo się jej odbija, ciągle mleko podchodzi jej do gardła, jak kładę ją spać, budzi się i znowu mleko podchodzi jej do gardła, nawet 2 godziny po karmieniu. Co to może byc , pomocy, bo już sama nie wiem co zrobić, żeby ulżyć dziecku. Dodam że teraz ma skończone 2 miesiące i waży 4250kg, waga urodzeniowa - 3290kg. Proszę o poradę, co to może byc i jak jej pomóc.


RE: 2 miesieczne dziecko - problem z ulewaniem, ze snem - ada95 - 06-07-2017 10:49:45

Kurczę niedługo również będę matką mam nadzieję że nasz synek będzie bezproblemowy. Wink