Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum
Alergia na kurz? - Wersja do druku

+- Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum (https://przychodnia.pl/mybb)
+-- Dział: Żyć bez astmy i alergii (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Żyć bez astmy i alergii (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Alergia na kurz? (/showthread.php?tid=192)

Strony: 1 2

Alergia na kurz? - maniakierowania - 29-03-2017 12:32:29

Witam wszystkich. Jestem szczęśliwym tatą dwójki wspaniałych dzieci. Ostatnio po sobotnim sprzątaniu u starszego syna na wewnętrznej stronie dłoni pojawiły się pęcherze wypełnione płynem i krwią. Natychmiast wylądowaliśmy w szpitalu. Jest pod obserwacją, ale lekarze nie nazwali konkretnie tego zjawiska. Twierdzą, ze to uczulenie na kurz. Tak nagle? Takie objawy? Przecież kurz był i zawsze będzie. Nie pierwszy raz pomagał przy sprzątaniu. Czy ktoś z Forumowiczów słyszał o podobnym przypadku. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

RE: Alergia na kurz? - autonajem - 05-04-2017 11:30:40

Witam Kolegę. Mam identyczny problem z córeczką. Alergia sie pojawiła nagle. Obecnie zrezygnowaliśmy z używania chemii do czyszczenia domu. Kupiliśmy parownicę i porządny odkurzacz. PO leczeniu szpitalnym na razie nie mamy większych problemów poza suchą skórą dłoni, ale to leczymy smarowaniem i nawadnianiem.

RE: Alergia na kurz? - alan437 - 12-08-2017 19:42:53

Też miałem podobny problem, jednak po jakimś czasie po prostu zniknął. Zupełnie nie wiem czemu, ale nie będę narzekał

RE: Alergia na kurz? - zdrowamadzia - 13-08-2017 13:12:28

Niestety alergię lubią często pojawiać się naglę, w dzieciństwie zmagałam się z alergią na kurz, a jak wiadomo nie da się unikać kurzu. Pociesze cię że moja alergia przeszła samoistnie (po 2 latach)

RE: Alergia na kurz? - Marioox - 23-08-2017 07:03:59

ja miałem odwrotnie za dzieciaka nic a teraz kurz pyłki itp ...

RE: Alergia na kurz? - juro54 - 05-09-2017 09:01:20

kurz to zawsze jest problem

...

RE: Alergia na kurz? - tex47a - 16-11-2017 10:52:24

Moja kolezanka ma ten problem :/

RE: Alergia na kurz? - Natka - 16-12-2017 12:13:30

Co raz więcej osób ma alergię na roztocza, jednym z powodów jest jakość powietrza w naszym kraju. Jedynym rozwiązaniem jest wizyta u alergologa, szczegółowe badanie, i odpowiednie leczenie. Innego wyjścia niestety nie ma, szczególnie że alergia może prowadzić do astmy.

RE: Alergia na kurz? - pacjent - 16-02-2018 09:37:37

Ja od dziecka jestem uczulona na kurz ...po generalnych porządkach czy sprzątaniu katar sienny to u mnie norma Tongue

RE: Alergia na kurz? - Pastaa22 - 16-03-2018 14:10:39

Warto podjąć próbę odczulania się na roztocza i kurz. Czasem odczulanie nie pomaga, ale nigdy nie wiadomo