Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum

Pełna wersja: Jak się odrzywiać w cukrzycy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Co ??? W cukrzycy można jeść owoce bo zawierają łatwo przyswajalne węglowodany proste ???? Przecież węglowodany proste to zwykły cukier z cukiernicy ;-) a tych w cukrzycy należy unikać... Nie rozumiem też dlaczego nie można jeść tłustych potraw, przecież nie choruje się na tłuszczyce tylko cukrzyce i należy się wystrzegać cukrów.
wszystko też zależy od rodzaju cukrzycy ale dietę musi być trzymana bardzo dokładnie...
1. Urozmaicenie – im bardziej różnorodna dieta, tym lepiej. Posiłki należy komponować z wielu różnych produktów: szczególnie pożądane są warzywa, zboża, nasiona roślin strączkowych, chude mięso i ryby.
2. Umiarkowanie – jeść należy tylko tyle, ile potrzebuje organizm. Każda nadwyżka kalorii przekłada się na przyrost wagi, a im większa masa ciała, tym większe dawki leków są potrzebne. Trzeba ustalić z lekarzem wartość energetyczną każdego posiłku. Szczególnie istotne jest kontrolowanie ilości spożywanych jednorazowo węglowodanów, bo od tego zależy skuteczność leków.

3. Uregulowanie – trzeba jeść o stałych porach, aby dobrze kojarzyć posiłki z przyjmowanymi lekami. Taka regularność sprzyja też dobremu spalaniu kalorii

4. Unikanie niektórych potraw jest wpisane w dietę cukrzycową. Dotyczy to głównie pokarmów zawierających dużo tłuszczu zwierzęcego i soli. Chorzy na cukrzycę muszą unikać słodyczy oraz alkoholu. Poza tym produkty z białej mąki należy zastępować wyrobami z mąki razowej.

5. Umiejętność zdrowego przyrządzania posiłków dotyczy zwłaszcza obróbki termicznej. Nawet chude mięso panierowane i smażone czy duszone w głębokim tłuszczu przestaje być zdrowe. Najlepiej je dusić, piec, grillować lub gotować. Trzeba też wiedzieć, jak nie dopuścić do tego, aby produkty nie traciły swoich wartości odżywczych. Warzywa należy gotować krótko, surówki przyrządzać tuż przed podaniem. Dwa ostatnie punkty zasady „7 U” nie dotyczą już diety. To U-prawianie sportu oraz U-śmiechanie się.
dieta musi byc dostosowana do rodzaju cukrzycy
No to racja, lekarz powinien wspomnieć o diecie.
No tak, jak nie wspomina no to źle o nim świadczy.
ale lekarz to nie mam jest
No nie wiem, lekarz zawsze doradzi.
Normalnie odżywiać, zdrowo. Zapytaj swojego lekarza albo dietetyka po szczegóły.
No dokładnie, zdrowo wystarczy.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie