Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum

Pełna wersja: Włosy i geny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
(28-03-2015 21:16:17)Natalia napisał(a): [ -> ]Słyszałam na zajęciach z trychologii że włosy rosną do pewnego momentu. Jest to zapisane w informacji genetycznej. Czyli jeśli w Twoich genach jest informacja że włosy bedą miały długosć 50 cm to dłuższe nie będą. Co jeszcze do pielęgnacji włosów, zimą przez noszenie czapki nieszczy włosy, "wycierają sie" i mamy ich mniej. Włosy dobrze chronia skórę głowy przed zimnę wiec ograniczajmy noszenie czapki do minimum. Najlepiej jest też wzmocnić włosy od wewnątrz przyjmując np. tabletki, jedne wypróbowałam sama i jestem z nich zadowolona.


Ale w mróz należy chyba nosić czapkę ponieważ można sobie odmrozić cebulki włosowe. No i poza tym czapki nosi się z powodu zimna, a latem kapelusze i podobne z powodu gorąca.
to chyba najgłupsze co usłyszałam, żeby chronić włosy kosztem zdrowia...głowa musi być chroniona przed zimnem! ile lat nie nosiłam czapki i jedyną różnicę jaką widzę teraz jak ją noszę przez jesień i zimę to to, że dużo mniej choruje a włosy i tak się niszczą
Moje włosy kiedyś były bardzo zniszczone i rozdwojone, dziś są w lepszej kondycji ale nadal strasznie się puszą i już nie wiem co mam stosować.
Co polecilibyście na zakola? To jest genetyczne, czy jednak coś mogło spowodować, że zaczęły mi się pojawiać w młodym wieku, bo mam 22lata. Da się coś z tym zrobić, czy muszę sie z tym pogodzić?
Co do włosów na rękach czy nogach to bym się mogła zgodzić, ale do tych na głowie to ie wiem, najdłuższe jakie miałam to były jakoś poniżej pasa, potem obcięłam.
Ja także jestem ciekaw waszych porad co do wypadających włosów u mężczyzn.. Mam 26 lat a moje włosy albo coraz większy ich brak jest coraz bardziej widoczny i odczuwalny przeze mnie...
Z włosami to wszystko zależy od genów, hormonów. Też mam ten problem i kiedyś moja fryzjerka powiedziała mi o preparacie Loxon który zatrzymał i wzmocnił odbudowę. Efekt był tylko jak się stosowało ten preparat :/
wszystko zależy od odżywiania, trybu życia, odpowiedniego snu, kondycji psychofizycznej
Odżywanie czyli dieta to jednego ale nikt nie oszuka uwarunkowań genetycznych no chyba, że wspomożemy się kosztownym przeszczepem.
A co wpływa na ich siwienie w młodym wieku
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie