Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum

Pełna wersja: Alergia na gluten
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! mam pytanie, czy u 7 tygodniowego dziecka może pojawić się nietolerancja glutenu? Czy przenika on do mleka matki? Czy dotyczy to wyłącznie starszych niemowląt którym gluten został w prowadzony przy rozszerzeniu diety? Czy tak małemu dziecku można zrobic jakies testy na alergie? Dodam iż karmie piersią i moja siostra ma alergie na gluten oraz mleko krowie.
Mam podobne wątpliwości jak osoba zakładająca temat? Czy ktoś może posiada pewne informacje na poruszony temat?
Alergia a nietolerancja to są 2 różne rzeczy. Owszem, to czym mama się odżywia wpływa na produkowany pokarm. Więc jeśli dziecko ma nietolerancję czy alergię konieczne jest zrezygnowanie z glutenu na czas karmienia piersią.
Oczywiście że można wykonać takie testy, jednak aj bym sugerowała wykonać badanie genetyczne na nietolerancję glutenu i laktozy. Wtedy dziecko ma to zapisane w genach czy nie taki produkt może go "zatruwać". Wiadomo że kłopotliwe jest jechanie z malutkim dzieckiem do laboratorium by wykonać badanie, dlatego chyba najlepszą opcją jest wykonanie takiego badania samemu w domu. Oczywiście pobór materiału genetycznego jest bezbolesny bo to tylko próbka ślinySmile Widziałam że na ... istnienie taka opcja wykonania badania. A na wynik też nie czeka się długo
Przekierowanie