Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum

Pełna wersja: Alergia na kurz?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich. Jestem szczęśliwym tatą dwójki wspaniałych dzieci. Ostatnio po sobotnim sprzątaniu u starszego syna na wewnętrznej stronie dłoni pojawiły się pęcherze wypełnione płynem i krwią. Natychmiast wylądowaliśmy w szpitalu. Jest pod obserwacją, ale lekarze nie nazwali konkretnie tego zjawiska. Twierdzą, ze to uczulenie na kurz. Tak nagle? Takie objawy? Przecież kurz był i zawsze będzie. Nie pierwszy raz pomagał przy sprzątaniu. Czy ktoś z Forumowiczów słyszał o podobnym przypadku. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Witam Kolegę. Mam identyczny problem z córeczką. Alergia sie pojawiła nagle. Obecnie zrezygnowaliśmy z używania chemii do czyszczenia domu. Kupiliśmy parownicę i porządny odkurzacz. PO leczeniu szpitalnym na razie nie mamy większych problemów poza suchą skórą dłoni, ale to leczymy smarowaniem i nawadnianiem.
Też miałem podobny problem, jednak po jakimś czasie po prostu zniknął. Zupełnie nie wiem czemu, ale nie będę narzekał
Niestety alergię lubią często pojawiać się naglę, w dzieciństwie zmagałam się z alergią na kurz, a jak wiadomo nie da się unikać kurzu. Pociesze cię że moja alergia przeszła samoistnie (po 2 latach)
ja miałem odwrotnie za dzieciaka nic a teraz kurz pyłki itp ...
kurz to zawsze jest problem

...
Moja kolezanka ma ten problem :/
Co raz więcej osób ma alergię na roztocza, jednym z powodów jest jakość powietrza w naszym kraju. Jedynym rozwiązaniem jest wizyta u alergologa, szczegółowe badanie, i odpowiednie leczenie. Innego wyjścia niestety nie ma, szczególnie że alergia może prowadzić do astmy.
Ja od dziecka jestem uczulona na kurz ...po generalnych porządkach czy sprzątaniu katar sienny to u mnie norma Tongue
Warto podjąć próbę odczulania się na roztocza i kurz. Czasem odczulanie nie pomaga, ale nigdy nie wiadomo
Stron: 1 2
Przekierowanie