Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Heleny, Ilony Niedziela 18. Sierpnia 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
WODOROWĘGLAN SODU
Nazwa międzynarodowa
Nazwa międzynarodowa
Natrium hydrocarbonicum
Forma leku
Forma leku
proszek
Sposób działania
Sposób działania
Roztwory działają łagodnie przeciwzapalnie na skórę i błony śluzowe.
Zastosowanie
Zastosowanie
W postaci 1% do 4% roztworów wodnych do płukania błon śluzowych, do przemywania i okładów w stanach zapalnych skóry i tkanki podskórnej.
Wskazania
Wskazania
Przewlekłe nieżyty błon śluzowych, infekcyjne zapalenie skóry i tkanki podskórnej. Sprzyja rozpuszczaniu mas śluzowych, oczyszczaniu ran, działa miejscowo przeciwzapalnie. Zmienia odczyn zapalnie zmienionej tkanki, wzmaga wydzielanie gruczołów błony śluzowej dróg oddechowych.
Dawkowanie
Dawkowanie
Przygotować roztwór z 5g do 20g (1-4 łyżeczki) wodorowęglanu sodu w 0,5 l wody. Używać do przemywania skóry, płukania błon śluzowych i do nasączania okładów.
Przechowywanie
Przechowywanie
Opakowanie przechowywać szczelnie zamknięte.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook