Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Bogusława, Tekli Poniedziałek 23. Września 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
UNASYN
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
iniekcje 500 + 250 mg; iniekcje 1000 + 500 mg; iniekcje 2000 + 1000 mg.
Zawartość
Zawartość
substancje czynne - ampicillin + sulbactam.
Sposób działania
Sposób działania
Unasyn jest preparatem złożonym - zawiera sól sodową sulbaktamu oraz sól sodową ampicyliny. Ampicylina działa bakteriobójczo wobec wielu szczepów bakteryjnych. Ampicylina należy do antybiotyków z grupy penicylin o szerokim spektrum działania, oznacza to, że jest ona skuteczna w zwalczaniu wielu szczepów bakteryjnych. Ampicylina uniemożliwia bakteriom budowanie ściany komórkowej i powoduje ich rozpad. Sulbactam unieszkodliwia pewne enzymy bakterii - betalaktamazy. Enzymy te sprawiają, że wiele antybiotyków z grupy penicylin traci swą moc.
Zastosowanie
Zastosowanie
Leczenie infekcji dróg oddechowych oraz dróg moczowych, zakażenia przewodu pokarmowego, zapalenia dróg żółciowych, zakażenia po zabiegach chirurgicznych, zapalenia otrzewnej, posocznicy. Zakażenia skóry, tkanek miękkich i kości
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Leku nie należy stosować u pacjentów z alergią na penicylinę. Leku nie podaje się dzieciom poniżej 1 roku życia. Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na którykolwiek z jego składników. Pacjenci cierpiący na niewydolność nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Unasyn stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Lek zmniejsza skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
1/100- Rozwolnienie, biegunka, mdłości, wymioty. 1/1000- <1/1000- Wysypka, świąd i zaczerwienienie skóry. Wstrząs alergiczny z gorączką, obrzękiem krtani i dusznością. Zmiany w obrazie krwi, anemia. Zmiany w pracy wątroby. Zbyt duże stężenie leku w osoczu może objawiać się drgawkami.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Dorosłym podaje się preparat dożylnie lub domięśniowo co 6-8 godzin w dawce 500-3000 mg. Wysokość dawki zależy od rodzaju infekcji i jej nasilenia oraz od wagi ciała i wieku pacjenta. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód. Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku w okresie karmienia należy omówić z lekarzem.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
czysty kolagen szachy skok w dal łucznictwo badminton łyżwiarstwo na rozstępy judo najlepsze na grypę szałwia na wzmocnienie - szałwia apteka - szałwia nowości - szałwia zioła w cukierkach - szałwia na urlopie szałwia na wzmocnienie - szałwia cukierki szałwiowe szałwia co dobrego - aronia zielarnia - aronia co dobrego - aronia co dobrego - aronia zioła - aronia zioła - aronia cukierki ziołowe - aronia aronia - cukierki nowości z zielarni - pokrzywa nowości z apteki - pokrzywa przeciw stresowi - pokrzywa zioła w cukierkach - pokrzywa ziołowe cukierki - pokrzywa nowości z apteki - pokrzywa przeciw stresowi - pokrzywa w aptekach - pokrzywa produkty z żeńszenia i imbiru ziołowe cukierki - żeńszeń imbir w aptekach - żeńszeń imbir przeciw stresowi - żeńszeń imbir zielarnia - żeńszeń imbir dla sedniorów - żeńszeń imbir produkty na odporność - żeńszeń imbir w aptekach - żeńszeń imbir apteka - aloes trawa cytrynowa nowości z zielarni - aloes trawa cytrynowa zielarnia - aloes trawa cytrynowa ziołowe specjały - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa na wzmocnienie - aloes trawa cytrynowa co dobrego - aloes trawa cytrynowa przeciw stresowi - aloes trawa cytrynowa zioła w cukierkach - czarny bez nowości z zielarni - czarny bez co dobrego - czarny bez zielarnia - czarny bez w zielarniach - czarny bez dla sedniorów - czarny bez nowości z apteki - czarny bez produkty z czarnego bzu cukierki z ziołami - głóg, głogowe co dobrego - głóg, głogowe cukierki głogowe - cukierki dla całej rodziny - głóg, głogowe dla sedniorów - głóg, głogowe zielarnia - głóg, głogowe w aptekach - głóg, głogowe zioła w cukierkach - głóg, głogowe zioła - melisa ziołowe cukierki - melisa ziołowe produkty - melisa przeciw stresowi - melisa ziołowe specjały - melisa apteka - melisa zielarnia - melisa na wzmocnienie - melisa ziołowe specjały - waleriana dla sedniorów - waleriana ziołowe cukierki - cukierki walerianowe zioła - waleriana ziołowe specjały - waleriana przeciw stresowi - waleriana ziołowe specjały - waleriana apteka - waleriana apteki internetowe skoki ze spadochronem golf golf gra w kręgle maraton skoki na bungee skok o tyczce
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook