Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Bogusława, Tekli Poniedziałek 23. Września 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
TARDYFERON
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
tabletki 80 mg F+2
Zawartość
Zawartość
substancje czynne - ferric sulfate.
Sposób działania
Sposób działania
Żelazo stanowi ważną część składową hemoglobiny, odgrywa zasadniczą rolę w procesach krwiotwórczych oraz procesach oddychania organizmu. Pobudza krwiotwórczą czynność szpiku kostnego.
Zastosowanie
Zastosowanie
Niedokrwistość z powodu niedoboru żelaza w okresach wzmożonego zapotrzebowania na żelazo, jak w ciąży w okresie wzrostu, w wieku podeszłym. Zapobieganie niedoborowi żelaza u dawców krwi, lub po znacznej utracie krwi.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Tardyferon należy ostrożnie podawać w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz po resekcji żołądka. Preparaty żelaza zabarwiają stolec na czarno, co nie ma jakiegokolwiek znaczenia dla zdrowia. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Tardyferon stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Skutek leczenia zmniejsza się, jeśli preparat żelaza stosuje się równocześnie z lekami przeciw nadkwasocie żołądka. Należy zatem między tymi dwoma lekami zrobić co najmniej 2 godzinną przerwę. Żelazo tworzy z preparatami zawierającymi tetracyklinę związek, który zostaje wydalony z ustroju nie wywołując jakiegokolwiek działania leczniczego. Należy zatem unikać stosowania tych 2 leków równocześnie. Przerwa między podaniem tetracykliny i żelaza powinna być co najmniej 3 godzinna. Jednoczesne stosowanie innych preparatów z Tardyferonem należy omówić z lekarzem. Leku nie należy podawać w anemii o niewyjaśnionej przyczynie.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
>1/100- Rozwolnienie lub zaparcie. Mdłości oraz bóle żołądka. Podrażnienie błony śluzowej żołądka. Objawy te w dużym stopniu zależą od wielkości dawki.
Dawkowanie
Dawkowanie
Zapobiegawczo - dorośli 1 tabletka dziennie; leczniczo 2 tabletki dziennie. Dzieci od 2-5 lat - 1 tabletka raz dziennie; od 5-12 roku życia 2-3 tabletek dziennie. Tabletki należy zażywać na czczo. Po ustąpieniu niedokrwistości leczenie kontynuuje się przez 1-3 miesięcy w celu uzupełnienia zapasów żelaza w ustroju.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
narciarstwo wspinaczka toczenie się w plastikowej kuli kolagen olx ładne włosy dziąsła redukcja zmarszczek odżywki do włosów na kaszel palacza szałwia na gardło szałwia nowości - szałwia na ból gardła szałwia najlepsze w aptece szałwia gdy boli gardło szałwia ziołowe cukierki - szałwia nowości z apteki - szałwia ziołowe cukierki - aronia na wzmocnienie - aronia produkty z aronii ziołowe specjały - aronia produkty na odporność - aronia co dobrego - aronia w zielarniach - aronia ziołowe wspomaganie - aronia cukierki z ziołami - pokrzywa cukierki ziołowe - pokrzywa wzmocnienie organizmu apteka - pokrzywa zioła w cukierkach - pokrzywa wzmocnienie organizmu ziołowe produkty - pokrzywa co dobrego - pokrzywa dla całej rodziny - żeńszeń imbir zioła - żeńszeń imbir zielarnia - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir zioła w cukierkach - żeńszeń imbir cukierki z ziołami - żeńszeń imbir co dobrego - żeńszeń imbir dla całej rodziny - żeńszeń imbir na wzmocnienie - aloes trawa cytrynowa na wzmocnienie - aloes trawa cytrynowa zioła w cukierkach - aloes trawa cytrynowa produkty z aloesu i trawy cytrynowej zioła - aloes trawa cytrynowa przeciw stresowi - aloes trawa cytrynowa w aptekach - aloes trawa cytrynowa ziołowe specjały - aloes trawa cytrynowa na wzmocnienie - czarny bez w aptekach - czarny bez ziołowe wspomaganie - czarny bez przeciw stresowi - czarny bez na wzmocnienie - czarny bez co dobrego - czarny bez w aptekach - czarny bez cukierki ziołowe - cukierki czarny bez w zielarniach - głóg, głogowe przeciw stresowi - głóg, głogowe na wzmocnienie - głóg, głogowe dla całej rodziny - głóg, głogowe zioła - głóg, głogowe ziołowe wspomaganie - głóg, głogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe w aptekach - głóg, głogowe cukierki z ziołami - melisa na wzmocnienie - melisa cukierki z ziołami - melisa nowości z apteki - melisa ziołowe cukierki - cukierki melisowe zioła - melisa ziołowe cukierki - cukierki melisowe cukierki z ziołami - melisa zioła - waleriana zielarnia - waleriana co dobrego - waleriana dla sedniorów - waleriana co dobrego - waleriana dla sedniorów - waleriana ziołowe produkty - waleriana nowości z apteki - waleriana rugby łyżwiarstwo figurowe sztafeta toczenie się w plastikowej kuli nurkowanie z rurką rzut oszczepem wartościowy dezodorant naturalny dezodorant
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook