Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Teresy, Danuty Czwartek 1. Października 2020r
Zadania z Fizyki Zadania z Matematyki Medycyna Kolagen-sport.pl Dezodorant-kobiet-mezczyzn-super-deo.pl
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
SUCCUS FARFARAE
Nazwa międzynarodowa
Nazwa międzynarodowa
Tussilago farfara
Dostepność leku
Dostepność leku
Bez recepty
Forma leku
Forma leku
płyn doustny
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - sok z liści i kwiatów podbiału Sok ze świeżych liści podbiału. Preparat zawiera etanol 25-35%.
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Sok z liści podbiału działa wykrztuśnie. Pobudza ruch nabłonka rzęskowego, którym wyścielone są drogi oddechowe i ułatwia usuwanie zalegającej wydzieliny. Preparat pochodzenia naturalnego o działaniu wykrztuśnym. Pobudza nabłonek rzęskowy w tchawicy, co ułatwia usuwanie zalegającej wydzieliny.
Zastosowanie
Zastosowanie
Succus farfarae stosuje się w w stanach nieżytowych błon śluzowych z objawami bólu gardła, utrudnionym przełykaniem i odkrztuszaniem. Również jako lek pomocniczy w przewlekłym zapaleniu oskrzeli i nieżycie gardła u palaczy oraz u osób w podeszłym wieku.
Wskazania
Wskazania
Leczenie i profilaktyka chorób układu oddechowego: stany nieżytowe górnych dróg oddechowych, ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, osłabienie odruchu wykrztuśnego, zapalenie gardła i migdałków.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparatu nie wolno stosować w uczuleniu na sok z podbiału
Przeciwwskazania
Przeciwwskazania
Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci do ukończenia 6 r.ż.
Dawkowanie
Dawkowanie
3 razy dziennie po pół łyżeczki soku w kieliszku wody po jedzeniu. Doustnie: 2,5-5 ml preparatu 3 razy dziennie w niewielkiej ilości płynu, korzystnie soku owocowego. Nie stosować dłużej niż 4-6 tyg. w ciągu roku.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód. Przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Uwagi
Uwagi
Dawka jednorazowa (2,5-5 ml) zawiera 0,7-1,4 g etanolu, ale stosowanie zgodnie z zaleconym dawkowaniem nie powoduje przekroczenia poziomu fizjologicznego alkoholu we krwi.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
gimnastyka zadbana kobieta fryzury sylwestrowe rugby jędrne ciało dla sportowców łyżwiarstwo gęstsze włosy lekarz radzi na gardło szałwia w zielarniach - szałwia cukierki z ziołami - szałwia lekarz radzi na gardło szałwia ziołowe produkty - szałwia apteka - szałwia apteka - szałwia ziołowe cukierki - szałwia dla całej rodziny - aronia aronia - cukierki apteka - aronia dla całej rodziny - aronia co dobrego - aronia nowości z apteki - aronia w aptekach - aronia w aptekach - aronia w zielarniach - pokrzywa właściwości pokrzywy na wzmocnienie - pokrzywa cukierki z ziołami - pokrzywa zioła w cukierkach - pokrzywa cukierki z ziołami - pokrzywa ziołowe wspomaganie - pokrzywa pokrzywa - cukierki cukierki ziołowe - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir nowości z apteki - żeńszeń imbir nowości z apteki - żeńszeń imbir na wzmocnienie - żeńszeń imbir co dobrego - żeńszeń imbir na odporność - żeńszeń imbir ziołowe produkty - żeńszeń imbir w aptekach - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa cukierki z ziołami - aloes trawa cytrynowa w aptekach - aloes trawa cytrynowa cukierki z ziołami - aloes trawa cytrynowa zioła - aloes trawa cytrynowa przeciw stresowi - aloes trawa cytrynowa zioła - aloes trawa cytrynowa w zielarniach - czarny bez zielarnia - czarny bez ziołowe wspomaganie - czarny bez cukierki czarny bez - cukierki dla całej rodziny - czarny bez cukierki ziołowe - cukierki czarny bez nowości z zielarni - czarny bez cukierki z ziołami - czarny bez w aptekach - głóg, głogowe ziołowe cukierki - cukierki głogowe ziołowe cukierki - głóg, głogowe w zielarniach - głóg, głogowe zioła - głóg, głogowe apteka - głóg, głogowe nowości z zielarni - głóg, głogowe w aptekach - głóg, głogowe ziołowe produkty - melisa ziołowe wspomaganie - melisa cukierki z ziołami - melisa nowości z apteki - melisa nowości z apteki - melisa nowości z apteki - melisa właściwości melisy ziołowe produkty - melisa zioła - waleriana ziołowe produkty - waleriana w zielarniach - waleriana cukierki walerianowe - cukierki zielarnia - waleriana przeciw stresowi - waleriana nowości z apteki - waleriana zioła - waleriana bieganie skoki na bungee bilard szachy wioślarstwo żeglarstwo boks dobry dezodorant
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook