Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Piotra, Eleonory Piątek 21. Lutego 2020r
Zadania z Fizyki Zadania z Matematyki Medycyna Kolagen-sport.pl Dezodorant-kobiet-mezczyzn-super-deo.pl
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
SERMION
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
drażetki 30 mg ; drażetki 10 mg, drażetki 5 mg iniekcje 4 mg.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - nicergoline.
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Preparat poprawia krążenie krwi w mózgu, dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych, ponadto Sermion poprawia przyswajanie tlenu i glukozy w tkance mózgowej. Sermion poprawia krążenie również w naczyniach obwodowych, zwiększa elastyczność naczyń i zapobiega tworzeniu się zakrzepów krwi.
Zastosowanie
Zastosowanie
Niewystarczające dokrwienie mózgu, objawiające się bólem głowy, szumem w uszach i zaburzeniami wzroku, chwiejnością emocjonalną oraz zaburzeniami pamięci. Stany po wylewach krwi do mózgu. Zmiany krążenia na tle cukrzycowym. Choroba Raynauda (która odznacza się lokalnym skurczem naczyń, między innymi naczyń palców, które stają się białoniebieskie, bez pulsu, zimne, nieczułe i niezdarne), choroba Buergera (zakrzepy tętnicze na tle miażdżycowym, szczególnie w kończynach dolnych poniżej kolan). Choroby związane z z niedostatecznym krążeniem krwi w oku. Łagodne powiększenie prostaty.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Leku nie podaje się pacjentom uczulonym na nicergolinę. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Sermion stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Lek wzmaga działanie preparatów obniżających ciśnienie krwi. Zamiar stosowania innych środków łącznie z Sermionem należy omówić z lekarzem. Pacjenci cierpiący na wrzód żołądka lub dwunastnicy, niskie ciśnienie krwi, zwolnioną akcję serca powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
1/100- Uderzenia krwi do głowy, mdłości, złe samopoczucie, zawroty głowy, podniecenie, bezsenność, wrzód żołądka, biegunka.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj tabletki podaje się 5 - 10 mg 2 lub 3 razy dziennie. Zastrzyki domięśniowo lub dożylnie wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Sermionu podczas ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
bolące kości kolagen na dziąsła bieganie kolagen na paznokcie bolą stawy wędkarstwo bieg z przeszkodami kolagen na włosy najlepsze zioła szałwia na gardło szałwia na ból gardła szałwia najlepsze na kaszel szałwia co dobrego - szałwia na kaszel palacza szałwia na kaszel palacza szałwia na kaszel szałwia ziołowe produkty - aronia ziołowe cukierki - aronia dla sedniorów - aronia nowości z apteki - aronia produkty z aronii w aptekach - aronia przeciw stresowi - aronia nowości z zielarni - aronia ładne włosy nowości z apteki - pokrzywa ziołowe produkty - pokrzywa w zielarniach - pokrzywa nowości - pokrzywa zielarnia - pokrzywa przeciw stresowi - pokrzywa poprawa przemiany materii produkty z żeńszenia i imbiru zioła - żeńszeń imbir cukierki ziołowe - żeńszeń imbir ziołowe specjały - żeńszeń imbir ziołowe produkty - żeńszeń imbir produkty z żeńszenia i imbiru nowości z apteki - żeńszeń imbir zioła - żeńszeń imbir nowości - aloes trawa cytrynowa apteka - aloes trawa cytrynowa ziołowe wspomaganie - aloes trawa cytrynowa w aptekach - aloes trawa cytrynowa w aptekach - aloes trawa cytrynowa zioła w cukierkach - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa ziołowe specjały - aloes trawa cytrynowa cukierki czarny bez - cukierki cukierki z ziołami - czarny bez właściwości czarnego bzu cukierki z ziołami - czarny bez w aptekach - czarny bez nowości z zielarni - czarny bez dla całej rodziny - czarny bez ziołowe specjały - czarny bez nowości z apteki - głóg, głogowe na odporność - głóg, głogowe zioła - głóg, głogowe nowości z zielarni - głóg, głogowe dla całej rodziny - głóg, głogowe nowości z apteki - głóg, głogowe właściwości głogu dla sedniorów - głóg, głogowe apteka - melisa w aptekach - melisa ziołowe produkty - melisa ziołowe wspomaganie - melisa nowości - melisa na wzmocnienie - melisa dla sedniorów - melisa ziołowe produkty - melisa ziołowe produkty - waleriana zioła w cukierkach - waleriana cukierki ziołowe - cukierki walerianowe w aptekach - waleriana w aptekach - waleriana dla całej rodziny - waleriana przeciw stresowi - waleriana w zielarniach - waleriana dezodorant dla mężczyzn bieganie skoki na bungee rzut dyskiem biegi na przełaj piłka ręczna produkty dla biegaczy wioślarstwo
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook