Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Róży, Filipa Piątek 23. Sierpnia 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
RUDIVAX
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
substancja liof. + rozpuszczalnik
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - osłabiony żywy wirus Rubella (różyczki)
Sposób działania
Sposób działania
Jedna dawka szczepionki daje około 95% pewności zabezpieczenia przed zachorowaniem na różyczkę. Zabezpieczenie jest dożywotnie.
Zastosowanie
Zastosowanie
Aktywne uodpornianie przeciw zachorowaniu na różyczkę dorosłych oraz dzieci powyżej 18 miesiąca życia.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparatu nie wolno stosować w osłabionej odporności immunologicznej. Szczepionki nie wolno stosować również w infekcjach z gorączką, u chorych na gruźlicę lub pacjentom będącym na kuracji kortyzonowej. U osób cierpiących na alergie należy przed podaniem szczepionki wykonać kontrolny test uczuleniowy na szczepionkę. Szczepionkę można podawać jednocześnie ze szczepionką przeciw odrze oraz śwince. Przed dokonaniem szczepienia u kobiet należy wykluczyć ciążę.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
>1/100 - Gorączka, wysypka przypominająca różyczkę, odczyn w miejscu wstrzyknięcia leku - stwardnienie i bolesność. - Bóle stawów. - Powiększenie gruczołów limfatycznych.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Szczepienia dokonuje się podskórnie.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Ryzyko uszkodzenia płodu. Nie wolno szczepić na różyczkę kobiet ciężarnych. Preparat przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie szczepionki na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar dokonania zabiegu podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.
Przechowywanie
Przechowywanie
Preparat przechowywać w temperaturze 2-8oC w miejscu zaciemnionym.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook