Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Mateusza, Hipolita Sobota 21. Września 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
RADEVERM
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
tabletki 500 mg
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - niclosamid
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Radeverm jest preparatem zwalczającym pasożyty przewodu pokarmowego, zwłaszcza tasiemce (Taenia saginata, Taenia solium, Diphylobothrium latum, Hymenolepis nana). Radeverm nie drażni błony śluzowej przewodu pokarmowego i w minimalnym stopniu wchłania się z przewodu pokarmowego. Tasiemce giną niemal natychmiast po spożyciu preparatu i następnie zostają wydalone razem z kałem, często w tak małych częściach, że są niewidoczne.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Leku nie wolno podawać pacjentom uczulonym na niclosamide. W 2 godziny po podaniu leku należy zażyć środek przeczyszczający, co zapobiega strawieniu martwych pasożytów. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia. Osoby cierpiące na zatwardzenie powinny zażyć środek przeczyszczający przed zastosowaniem leku.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Ponieważ preparat wchłania się w minimalnym stopniu, działania uboczne występują niezwykle rzadko. <1/1000 - Mdłości, bóle brzucha, wymioty.
Dawkowanie
Dawkowanie
Tabletki należy zażyć rano po lekkim śniadaniu. Przed zażyciem należy preparat dokładnie rozkruszyć i popić małą ilością wody. Leczenie polega na jednorazowym zastosowaniu leku. Dorośli i dzieci powyżej 6 lat 4 tabletki; dzieci 2-6 lat 2 tabletki; dzieci poniżej 2 lat 1 tabletka. W razie potrzeby leczenie można powtórzyć po 3 tygodniach.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Radeverm w czasie ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
aerobik blizny potrądzikowe produkty na paznokcie wzmocnienie włosów chodzenie po jaskiniach kolagen na dekolt młody wygląd dbaj o kości co na grypę szałwia przeciw stresowi - szałwia apteka - szałwia nowości z zielarni - szałwia na kaszel suchy i mokry szałwia w aptekach - szałwia zioła w cukierkach - szałwia zioła w cukierkach - szałwia co dobrego - aronia przeciw stresowi - aronia na wzmocnienie - aronia cukierki z ziołami - aronia co dobrego - aronia co dobrego - aronia dla sedniorów - aronia aronia - cukierki w aptekach - pokrzywa zioła w cukierkach - pokrzywa przeciw stresowi - pokrzywa ziołowe produkty - pokrzywa produkty z pokrzywy przeciw stresowi - pokrzywa produkty z pokrzywy nowości z zielarni - pokrzywa dla sedniorów - żeńszeń imbir produkty na odporność - żeńszeń imbir w aptekach - żeńszeń imbir co dobrego - żeńszeń imbir przeciw stresowi - żeńszeń imbir apteka - żeńszeń imbir w aptekach - żeńszeń imbir zioła - żeńszeń imbir co dobrego - aloes trawa cytrynowa zioła - aloes trawa cytrynowa dla sedniorów - aloes trawa cytrynowa ziołowe specjały - aloes trawa cytrynowa zielarnia - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa w zielarniach - aloes trawa cytrynowa przeciw stresowi - czarny bez zielarnia - czarny bez dla sedniorów - czarny bez apteka - czarny bez ziołowe cukierki - cukierki czarny bez zielarnia - czarny bez ziołowe wspomaganie - czarny bez zioła - czarny bez w zielarniach - głóg, głogowe nowości - głóg, głogowe dla całej rodziny - głóg, głogowe ziołowe cukierki - cukierki głogowe właściwości głogu ziołowe cukierki - cukierki głogowe w zielarniach - głóg, głogowe apteka - głóg, głogowe ziołowe specjały - melisa cukierki z ziołami - melisa przeciw stresowi - melisa dla sedniorów - melisa w aptekach - melisa ziołowe produkty - melisa nowości - melisa apteka - melisa dla całej rodziny - waleriana ziołowe produkty - waleriana w zielarniach - waleriana nowości z zielarni - waleriana cukierki walerianowe - cukierki przeciw stresowi - waleriana cukierki z ziołami - waleriana cukierki z ziołami - waleriana łyżwiarstwo skoki ze spadochronem curling lekkoatletyka jazda na rolkach renomowany dezodorant nurkowanie z akwalungiem koszykówka
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook