Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Wilhelma, Doroty Sobota 25. Czerwca 2022r
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
linki sponsorowane, reklamy
PROTHANON GEL
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
żel 0,5%
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - dioxopromethazine hydrochloride
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Prothanon działa silnie znieczulająco i rozkurczowo.
Zastosowanie
Zastosowanie
Jest to środek przeciwhistaminowy stosowany w reakcjach uczuleniowych skóry w pokrzywce, świądzie, w odczynach po ukąszeniu insektów, w skórnych reakcjach alergicznych na leki.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Alergia    
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparatu nie należy stosować na duże powierzchnie skóry.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych Prothanonu. Wiadomo jednak, że w razie stosowania na duże powierzchnie skóry mogą wystąpić objawy systemowe w postaci pobudzenia i podrażnienia.
Dawkowanie
Dawkowanie
Żel stosować na miejsca uczulone 1-2 razy dziennie.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

dżudo kolagen do twarzy produkty z kolagenu produkty na włosy naturalny kolagen bilard dla piłkarzy dla biegaczy dla całej rodziny - szałwia co na grypę szałwia nowości z zielarni - szałwia co dobrego - szałwia zielarnia - szałwia ładny głos szałwia ziołowe produkty szałwia na wzmocnienie - szałwia co dobrego - aronia zioła - aronia ziołowe produkty - aronia ziołowe cukierki - aronia nowości z apteki - aronia w aptekach - aronia ziołowe cukierki - aronia ziołowe cukierki - aronia nowości - pokrzywa ładne włosy przeciw stresowi - pokrzywa oczyszczenie organizmu apteka - pokrzywa ziołowe cukierki - pokrzywa cukierki ziołowe - pokrzywa ziołowe wspomaganie - pokrzywa przeciw stresowi - żeńszeń imbir cukierki z ziołami - żeńszeń imbir zioła - żeńszeń imbir przeciw stresowi - żeńszeń imbir zioła w cukierkach - żeńszeń imbir zielarnia - żeńszeń imbir w zielarniach - żeńszeń imbir cukierki z ziołami - żeńszeń imbir ziołowe produkty - aloes trawa cytrynowa cukierki z ziołami - aloes trawa cytrynowa ziołowe produkty - aloes trawa cytrynowa produkty z aloesu i trawy cytrynowej dla całej rodziny - aloes trawa cytrynowa apteka - aloes trawa cytrynowa na odporność - aloes trawa cytrynowa zioła - aloes trawa cytrynowa w aptekach - czarny bez dla sedniorów - czarny bez produkty z czarnego bzu apteka - czarny bez zioła w cukierkach - czarny bez zioła w cukierkach - czarny bez nowości - czarny bez cukierki czarny bez - cukierki dla sedniorów - głóg, głogowe w zielarniach - głóg, głogowe ziołowe wspomaganie - głóg, głogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe w zielarniach - głóg, głogowe nowości - głóg, głogowe nowości z apteki - głóg, głogowe ziołowe wspomaganie - głóg, głogowe dla całej rodziny - melisa w zielarniach - melisa co dobrego - melisa w zielarniach - melisa w zielarniach - melisa produkty z melisy produkty z melisy co dobrego - melisa dla sedniorów - waleriana przeciw stresowi - waleriana przeciw stresowi - waleriana zioła w cukierkach - waleriana ziołowe cukierki - waleriana przeciw stresowi - waleriana apteka - waleriana produkty z waleriany sprint nurkowanie z rurką gra w kości rzut młotem markowy dezodorant dżudo łyżwiarstwo narty wodne
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.