Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Bogusława, Tekli Poniedziałek 23. Września 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
PROPRANITRAT
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
tabletki
Zawartość
Zawartość
substancje czynne - isosorbide dinitrate, propranolol hydrochloride
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Obie substancje zmniejszają zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen. Isosorbide dinitrate podobnie do nitrogliceryny ma działanie rozszerzające naczynia krwionośne. Substancja daje szybko efekt i dlatego nadaje się do stosowania w nagłych napadach anginy pectoris. Propranolol oddziałuje na receptory beta w sercu w ten sposób, że działanie hormonów stresu na serce ulega zmniejszeniu w stanach napięcia psychicznego lub wysiłku fizycznego. Prowadzi to do zmniejszenia liczby uderzeń serca na minutę, zmniejszenia objętości pompowanej przez serce krwi na minutę oraz obniżenia ciśnienia krwi. Zmniejszony wysiłek serca zapobiega napadom dusznicy bolesnej - pojawiającym się w sytuacji przeciążenia psychicznego lub fizycznego.
Zastosowanie
Zastosowanie
Choroba naczyń wieńcowych serca (angina pectoris), niewydolność serca.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparatu nie wolno podawać pacjentom uczulonym na którykolwiek ze składników leku, w świeżych urazach czaszki, wylewie krwi do mózgu, anemii, zbyt niskim ciśnieniu krwi, w bloku serca II i III stopnia, w niewydolności krążenia, w astmie, czynnej chorobie wrzodowej, jaskrze oraz w miastenii gravis. Pacjenci cierpiący na nadczynność tarczycy lub cukrzycę powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem leczenia Propranitratem. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Propranitrat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z Propranitratem należy omówić z lekarzem.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych preparatu. Wiadomo jednak, że Propranitrat może wywołać bóle głowy, zaczerwienienie twarzy, przyspieszenie czynności serca, obniżenie ciśnienia tętniczego. Lek może spowodować również reakcje alergiczne skóry, zapalenie spojówek, nudności i wymioty.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj 1 tabletka 4-6 razy dziennie.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
wzmocnij stawy na nartach ładne paznokcie boks najlepszy kolagen gra w kości preparaty na ładne ciało spa na kości najlepsze na kaszel szałwia na kaszel suchy i mokry szałwia co na grypę szałwia nowości z zielarni - szałwia przeciw stresowi - szałwia cukierki z ziołami - szałwia częsty kaszel przyczyny szałwia ziołowe cukierki - szałwia dla sedniorów - aronia w zielarniach - aronia zioła - aronia nowości z apteki - aronia nowości z apteki - aronia na wzmocnienie - aronia produkty z aronii zioła - aronia apteka - pokrzywa ładna cera ładne paznokcie w aptekach - pokrzywa ziołowe cukierki - pokrzywa ziołowe produkty - pokrzywa w zielarniach - pokrzywa właściwości pokrzywy nowości - żeńszeń imbir ziołowe produkty - żeńszeń imbir ziołowe specjały - żeńszeń imbir cukierki ziołowe - żeńszeń imbir dla całej rodziny - żeńszeń imbir dla całej rodziny - żeńszeń imbir zioła w cukierkach - żeńszeń imbir nowości z zielarni - żeńszeń imbir ziołowe wspomaganie - aloes trawa cytrynowa ziołowe specjały - aloes trawa cytrynowa dla sedniorów - aloes trawa cytrynowa apteka - aloes trawa cytrynowa nowości - aloes trawa cytrynowa produkty z aloesu i trawy cytrynowej dla całej rodziny - aloes trawa cytrynowa co dobrego - aloes trawa cytrynowa na odporność - czarny bez w aptekach - czarny bez co dobrego - czarny bez zielarnia - czarny bez dla całej rodziny - czarny bez dla całej rodziny - czarny bez nowości z zielarni - czarny bez zioła w cukierkach - czarny bez ziołowe cukierki - cukierki głogowe nowości z apteki - głóg, głogowe apteka - głóg, głogowe ziołowe wspomaganie - głóg, głogowe ziołowe specjały - głóg, głogowe w zielarniach - głóg, głogowe ziołowe specjały - głóg, głogowe w aptekach - głóg, głogowe cukierki melisowe - cukierki ziołowe produkty - melisa nowości - melisa ziołowe produkty - melisa nowości z apteki - melisa zioła - melisa co dobrego - melisa zielarnia - melisa co dobrego - waleriana dla sedniorów - waleriana nowości - waleriana ziołowe wspomaganie - waleriana co dobrego - waleriana dla całej rodziny - waleriana ziołowe cukierki - waleriana zielarnia - waleriana wartościowy dezodorant windsurfing zielarnie internetowe apteki internetowe na spocone nogi wędkarstwo bieg z przeszkodami dezodorant
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook