Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Wacława, Izydora Sobota 4. Kwietnia 2020r
Zadania z Fizyki Zadania z Matematyki Medycyna Kolagen-sport.pl Dezodorant-kobiet-mezczyzn-super-deo.pl
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
PHENAZOLINUM
Nazwa międzynarodowa
Nazwa międzynarodowa
Antazolini mesylas
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
drażetki 25 mg; iniekcje 50 mg/ml; tabletki 100 mg
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - antazoline hydrochloride
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Phenazolinum blokuje działanie substancji, która uwalnia się w reakcjach uczuleniowych - histaminy. Preparat działa również miejscowo znieczulająco. Zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych, w wyniku czego zanikają obrzęki i stan zapalny ulega wycofaniu.
Zastosowanie
Zastosowanie
Ostre stany uczuleniowe, zwłaszcza uczulenia na leki, reakcje uczuleniowe na niektóre pokarmy (np. białko kurze, pomidory). Preparat podaje się zapobiegawczo przy przetaczaniu krwi, w zatruciach glikozydami nasercowymi, w poważnych odczynach po ukąszeniu jadowitych owadów (osy, pszczoły). Preparat jest nieskuteczny w astmie.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na antazolinę, cierpiącym na padaczkę, choroby skórne. Pacjenci cierpiący na przerost gruczołu krokowego, jaskrę, dychawicę oskrzelową, nadczynność tarczycy, choroby układu krążenia i nadciśnienie powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Phenazolinum. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Phenazolinum stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem. Phenazolinum wzmaga działanie środków nasennych, przeciwdepresyjnych oraz uspokajających. Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też w trakcie stosowania preparatu nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych leku. Wiadomo jednak, że Phenazolinum może spowodować osłabienie, senność i zmęczenie. Utrudnienia w koncentracji uwagi. Niepokój. Nudności i wymioty, biegunkę lub zatwardzenie. Zaburzenia wzroku i uczulenie na światło. Zmiany w obrazie krwi. Zmniejszenie się liczby płytek krwi oraz liczby białych ciałek krwi. Utrudnienia w oddawaniu moczu. Suchość błony śluzowej nosa i jamy ustnej, dlatego niezbędna jest dokładna higiena zębów po każdym posiłku. Bóle i zawroty głowy. Trudności w zasypianiu. Złuszczające się zapalenie skóry.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj -dorośli i dzieci powyżej lat 12 50-100 mg 3 razy dziennie. Dzieci w wieku 5-12 lat 50 mg 3 razy dziennie. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
kolagen do twarzy skok o tyczce kolagen do twarzy najskuteczniejszy kolagen bóle stawów judo squash dla kobiet dbających o zdrowie cukierki szałwiowe szałwia zielarnia szałwia zioła w cukierkach - szałwia cukierki szałwiowe szałwia apteka - szałwia jedzenie lodów szałwia cukierki verbena szałwia zioła w cukierkach - szałwia aronia - cukierki ziołowe wspomaganie - aronia dla całej rodziny - aronia nowości z zielarni - aronia ziołowe cukierki - aronia cukierki z ziołami - aronia aronia - cukierki ziołowe wspomaganie - aronia ładna skóra ziołowe specjały - pokrzywa zielarnia - pokrzywa ładna skóra ładna cera oczyszczenie organizmu zioła w cukierkach - pokrzywa ładne włosy dla całej rodziny - żeńszeń imbir apteka - żeńszeń imbir co dobrego - żeńszeń imbir nowości z apteki - żeńszeń imbir przeciw stresowi - żeńszeń imbir w zielarniach - żeńszeń imbir w aptekach - żeńszeń imbir apteka - żeńszeń imbir produkty z aloesu i trawy cytrynowej na wzmocnienie - aloes trawa cytrynowa w zielarniach - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa przeciw stresowi - aloes trawa cytrynowa dla sedniorów - aloes trawa cytrynowa nowości z zielarni - aloes trawa cytrynowa produkty na odporność - aloes trawa cytrynowa nowości - czarny bez zioła w cukierkach - czarny bez ziołowe wspomaganie - czarny bez nowości z apteki - czarny bez przeciw stresowi - czarny bez nowości z zielarni - czarny bez ziołowe produkty - czarny bez cukierki z ziołami - czarny bez dla sedniorów - głóg, głogowe apteka - głóg, głogowe ziołowe cukierki - głóg, głogowe produkty z głogu nowości z zielarni - głóg, głogowe na wzmocnienie - głóg, głogowe na wzmocnienie - głóg, głogowe przeciw stresowi - głóg, głogowe na wzmocnienie - melisa zielarnia - melisa dla całej rodziny - melisa w aptekach - melisa w zielarniach - melisa zioła - melisa ziołowe specjały - melisa zioła - melisa przeciw stresowi - waleriana w aptekach - waleriana nowości z apteki - waleriana w aptekach - waleriana dla całej rodziny - waleriana zioła w cukierkach - waleriana cukierki walerianowe - cukierki ziołowe cukierki - waleriana narty wodne wyścigi konne skoki narciarskie podnoszenia ciężarów golf nurkowanie z rurką dobry dezodorant skoki ze spadochronem
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook