Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Amelii, Filipa Piątek 10. Lipca 2020r
Zadania z Fizyki Zadania z Matematyki Medycyna Kolagen-sport.pl Dezodorant-kobiet-mezczyzn-super-deo.pl
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
OXACILLIN; OXACILLIN NATRIUM
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
iniekcje 250 mg; kapsułki 250 mg; iniekcje 500 mg; kapsułki 500 mg.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - oxacillin sodium.
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Oxacillin jest antybiotykiem, który działa na wiele szczepów bakteryjnych. Preparat jest odporny na enzym wytwarzany przez bakterie - penicylinazę Enzym ten unieczynnia niektóre antybiotyki.
Zastosowanie
Zastosowanie
Zakażenia wywołane bakteriami wrażliwymi na Oxacillinę. Zakażenia skóry i tkanek miękkich, szpiku i kości, zakażenia dróg moczowych i żółciowych.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na Oxacyllinę, u noworodków oraz w schorzeniach wątroby. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Oxacyllinę stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar podawania innych leków łącznie z antybiotykiem należy omówić z lekarzem. Dłuższe stosowanie preparatu wymaga regularnego kontrolowania morfologii krwi.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych. Wiadomo jednak, że preparat może wywołać reakcje alergiczne (wysypkę, pokrzywkę świąd), nudności, biegunkę, zmiany w obrazie krwi, zaburzenia w czynności wątroby, ostre śródmiąższowe zapalenie nerek.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Lek w kapsułkach należy zażywać na 1 godzinę przed posiłkiem lub w 2 godziny po posiłku. Preparat w zastrzykach podaje się po przeprowadzeniu próby uczuleniowej. Już po paru dniach leczenia następuje wyraęna poprawa zdrowia. Nie oznacza to jednak, że kurację można zakończyć. Przedwczesne zakończenie przepisanej przez lekarza kuracji może spowodować nawrót choroby. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
gra w kości produkty dla piłkarzy bieganie kolagen na kości sport dla aktywnych ładna cera cellulit tenis stołowy dla całej rodziny - szałwia nowości - szałwia na kaszel szałwia na gardło szałwia dla sedniorów - szałwia nowości z apteki - szałwia na grypę szałwia na przeziębienie szałwia nowości z zielarni - aronia dla sedniorów - aronia ziołowe produkty - aronia ziołowe specjały - aronia w zielarniach - aronia zielarnia - aronia zioła w cukierkach - aronia w aptekach - aronia co dobrego - pokrzywa przeciw stresowi - pokrzywa poprawa przemiany materii ziołowe wspomaganie - pokrzywa produkty z pokrzywy poprawa przemiany materii cukierki z ziołami - pokrzywa poprawa przemiany materii właściwości żeńszenia imbiru co dobrego - żeńszeń imbir właściwości żeńszenia imbiru ziołowe specjały - żeńszeń imbir co dobrego - żeńszeń imbir przeciw stresowi - żeńszeń imbir w aptekach - żeńszeń imbir ziołowe wspomaganie - żeńszeń imbir na odporność - aloes trawa cytrynowa nowości z apteki - aloes trawa cytrynowa co dobrego - aloes trawa cytrynowa zielarnia - aloes trawa cytrynowa zielarnia - aloes trawa cytrynowa cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa w aptekach - aloes trawa cytrynowa aloes trawa cytrynowa - cukierki zioła w cukierkach - czarny bez ziołowe specjały - czarny bez co dobrego - czarny bez nowości z zielarni - czarny bez co dobrego - czarny bez co dobrego - czarny bez nowości - czarny bez przeciw stresowi - czarny bez dla całej rodziny - głóg, głogowe nowości z zielarni - głóg, głogowe zioła w cukierkach - głóg, głogowe produkty z głogu nowości z zielarni - głóg, głogowe zielarnia - głóg, głogowe apteka - głóg, głogowe w zielarniach - głóg, głogowe cukierki ziołowe - cukierki melisowe nowości z zielarni - melisa nowości z apteki - melisa przeciw stresowi - melisa ziołowe cukierki - cukierki melisowe cukierki ziołowe - cukierki melisowe w aptekach - melisa przeciw stresowi - melisa nowości z apteki - waleriana cukierki walerianowe - cukierki ziołowe specjały - waleriana przeciw stresowi - waleriana apteka - waleriana przeciw stresowi - waleriana apteka - waleriana cukierki z ziołami - waleriana wyścigi samochodowe ranking dezodorant wspinaczka nurkowanie z rurką renomowany dezodorant doskonały dezodorant łyżwiarstwo figurowe pchnięcie kulą
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook