Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Bernarda, Sobiesława Wtorek 20. Sierpnia 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
OVESTIN
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
globulki 0,5 mg
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - estriol
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Ovestin zawiera żeński hormon płciowy estrogen. Estrogen utrzymuje elastyczność błon śluzowych pochwy oraz wzmaga jej odporność na zakażenia bakteryjne.
Zastosowanie
Zastosowanie
Stany zapalne pochwy wynikające z niedoboru estrogenu. Stany zapalne szyjki macicy, świąd pochwy.
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparatu nie wolno stosować w nowotworze gruczołu sutkowego lub narządów rodnych, w krwawieniach z macicy o niewyjaśnionej przyczynie, zwiększonym wydalaniu pewnych barwników w moczu (porfiria). Pacjentki cierpiące na chorobę wątroby lub wysokie ciśnienie krwi niewydolność serca lub nerek, zaburzenia słuchu, zwłaszcza takie które wystąpiły w czasie ciąży powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. W razie wystąpienia krwawień z macicy w okresie po klimakterium należy skontaktować się z lekarzem.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Działania uboczne mają charakter łagodny. >1/100 - Napięcie gruczołów sutkowych. - Podrażnienie pochwy. 1/1000- <1/1000 - Mdłości. - Krwawienia z pochwy, gromadzenie się wody w ustroju. - Uczucie ciepła oraz świąd pochwy zwłaszcza na początku leczenia, gdy błony śluzowe pochwy są cienkie i kruche. - Objawy te zanikają w miarę kontynuacji leczenia. - Choć nie wykazano bezpośredniego związku między leczeniem estrogenami a zakrzepami krwi, należy być uczulonym na oznaki mogące sygnalizować obecność zakrzepu, jak np. nagłe obrzęki i silny ból w łydce. W razie pojawienia się miesiączkopodobnych krwawień lub obrzęku ciała należy skontaktować się z lekarzem.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz dostosowując ją do potrzeb pacjentki. Zazwyczaj 1 globulka głęboko do pochwy na noc.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie pojawienia się ciąży podczas leczenia.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook