Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Teodora, Seweryna Sobota 23. Października 2021r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
ORACEF
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
kapsułki 250 mg; 500 mg
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - cefalexin
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Cefalexin    
Sposób działania
Sposób działania
Oracef należy do grupy antybiotyków zwanych cefalosporynami. Jego działanie uniemożliwia bakteriom budowanie ściany komórkowej w wyniku czego bakterie giną. Antybiotyk działa na wiele szczepów bakteryjnych...
Zastosowanie
Zastosowanie
Oracef stosuje się w zwalczaniu infekcji spowodowanych przez bakterie wrażliwe na lek. Lek znajduje zastosowanie najczęściej w zwalczaniu infekcji dróg moczowych oraz dróg oddechowych.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Leku nie wolno podawać osobom uczulonym na penicylinę oraz cefalosporyny. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli antybiotyk stosuje się jednocześnie z innymi lekami.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
1/100 - Rozwolnienie, mdłości. - W razie wystąpienia długotrwałej biegunki należy skontaktować się z lekarzem. 1/1000- <1/1000 - Wysypka. - W razie wystąpienia wysypki należy przerwać leczenie i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. - Mogą pojawić się również poważniejsze oznaki alergii, zmęczenie, bóle i zawroty głowy, wymioty, bóle brzucha. - Zmiany w funkcji wątroby i nerek, zmiany w obrazie krwi.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Dawka zależy od wagi ciała oraz typu infekcji. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 1 -3 g dziennie w 3 dawkach. Dawka dla dzieci wynosi 25-50 mg/kg wagi ciała dziennie w 3 porcjach. Już po paru dniach stosowania leku następuje wyraźna poprawa stanu zdrowia, nie oznacza to jednak że można przerwać przepisaną kurację. Zbyt wczesne zakończenie leczenia oznacza ryzyko nawrotu infekcji.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód. Lek przenika do mleka matki. Należy zasięgnąć opinii lekarza przed przystąpieniem do leczenia antybiotykiem w trakcie karmienia piersią.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
problemy stawów kolagen allegro zabiegi plastyczne jędrne piersi dobre produkty z kolagenem preparaty na naczynka krwionośne dbaj o stawy sport dla aktywnych apteka - szałwia na przeziębienie szałwia ziołowe produkty szałwia na gardło szałwia gdy boli gardło szałwia co dobrego - szałwia lekarz radzi na gardło szałwia ziołowe produkty szałwia nowości z zielarni - aronia cukierki ziołowe - aronia dla sedniorów - aronia w aptekach - aronia w zielarniach - aronia cukierki ziołowe - aronia cukierki ziołowe - aronia zielarnia - aronia zioła - pokrzywa zielarnia - pokrzywa ziołowe wspomaganie - pokrzywa na wzmocnienie - pokrzywa ziołowe produkty - pokrzywa właściwości pokrzywy ziołowe cukierki - pokrzywa w zielarniach - pokrzywa ziołowe specjały - żeńszeń imbir w aptekach - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir na wzmocnienie - żeńszeń imbir nowości z zielarni - żeńszeń imbir produkty z żeńszenia i imbiru co dobrego - żeńszeń imbir na wzmocnienie - żeńszeń imbir ziołowe specjały - aloes trawa cytrynowa apteka - aloes trawa cytrynowa nowości z zielarni - aloes trawa cytrynowa na odporność - aloes trawa cytrynowa produkty z aloesu i trawy cytrynowej ziołowe wspomaganie - aloes trawa cytrynowa dla całej rodziny - aloes trawa cytrynowa przeciw stresowi - aloes trawa cytrynowa apteka - czarny bez cukierki czarny bez - cukierki w zielarniach - czarny bez ziołowe cukierki - cukierki czarny bez właściwości czarnego bzu ziołowe cukierki - czarny bez w aptekach - czarny bez ziołowe wspomaganie - czarny bez w zielarniach - głóg, głogowe w zielarniach - głóg, głogowe ziołowe cukierki - cukierki głogowe dla sedniorów - głóg, głogowe przeciw stresowi - głóg, głogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe zioła w cukierkach - głóg, głogowe cukierki z ziołami - głóg, głogowe w aptekach - melisa w aptekach - melisa nowości z apteki - melisa w zielarniach - melisa cukierki z ziołami - melisa dla całej rodziny - melisa w zielarniach - melisa ziołowe specjały - melisa ziołowe produkty - waleriana co dobrego - waleriana na wzmocnienie - waleriana ziołowe specjały - waleriana zioła w cukierkach - waleriana zioła - waleriana w zielarniach - waleriana cukierki z ziołami - waleriana golf podnoszenia ciężarów motocross nurkowanie z akwalungiem skok o tyczce skok wzwyż skoki ze spadochronem jazda na snowboardzie
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.