Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Mateusza, Hipolita Sobota 21. Września 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
NITRODISK
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
plaster 5 mg/dobę; plaster 10 mg/dobę
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - glycerol trinitrate
Sposób działania
Sposób działania
NITRODISK jest przewidziany do wprowadzania leku poprzez skórę. Plaster jest spreparowany w ten sposób, że lek sukcesywnie wnika w skórę w ciągu co najmniej 24 godzin. Nitrogliceryna zawarta w plastrze rozszerza naczynia krwionośne i ułatwia pracę serca, zmniejszając jego zapotrzebowanie na tlen. Plaster stosuje się jedynie w celu zapobieżenia napadom dławicy piersiowej. Jeśli pomimo plastra pojawi się ból dławicowy należy zastosować nitroglicerynę w tabletkach.
Zastosowanie
Zastosowanie
Angina pectoris - choroba wieńcowa.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
W razie podejrzenia o zawał serca nie wolno stosować plastra bez konsultacji z lekarzem. Pacjenci cierpiący na niskie ciśnienie krwi, choroby serca lub naczyń, niewydolność nerek lub wątroby lub tarczycy powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Plaster może pozostawać na skórze w czasie kąpieli, prysznicu lub gimnastyki. Zdjęty plaster zawiera resztki leku dlatego należy chronić go przed dziećmi. Zużyty plaster należy zwinąć i wyrzucić.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
>1/100 - Bóle i zawroty głowy. - Przyspieszenie akcji serca obniżenie ciśnienia krwi. - Zaczerwienienie skóry pod plastrem. 1/1000 - Niepokój. - Mdłości. - Omdlenia. - Alergiczne reakcje skóry.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Plaster należy nakładać na suchą, czystą i nieowłosioną skórę, np. na boczną część klatki piersiowej. Bezpośrednio po nałożeniu należy przygładzać plaster przez 10-15 sekund. Plaster należy zmieniać codziennie i naklejać na nowe miejsce na skórze na klatce piersiowej. Na to samo miejsce można plaster nakleić po upływie 1 tygodnia. W razie leczenia z przerwami można plaster zdejmować, np. po 8 godzinach na noc, aby rano nałożyć go na nowo.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
bieganie sprint na narty renomowany kolagen wzmocnienie włosów wzmocnij stawy na nartach nurkowanie wzmocnienie bioder zioła w cukierkach - szałwia na angine szałwia na gardło szałwia najlepsze w aptece szałwia na kaszel suchy i mokry szałwia najlepsze na kaszel szałwia lekarz radzi na gardło szałwia apteka - szałwia w aptekach - aronia nowości z zielarni - aronia w zielarniach - aronia ziołowe specjały - aronia aronia - cukierki apteka - aronia zioła w cukierkach - aronia dla całej rodziny - aronia właściwości pokrzywy ziołowe wspomaganie - pokrzywa ziołowe wspomaganie - pokrzywa właściwości pokrzywy pokrzywa - cukierki ładna cera na odporność - pokrzywa dla sedniorów - pokrzywa cukierki ziołowe - żeńszeń imbir cukierki ziołowe - żeńszeń imbir zioła w cukierkach - żeńszeń imbir cukierki ziołowe - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir co dobrego - żeńszeń imbir co dobrego - żeńszeń imbir zielarnia - żeńszeń imbir produkty z aloesu i trawy cytrynowej ziołowe produkty - aloes trawa cytrynowa apteka - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa przeciw stresowi - aloes trawa cytrynowa dla sedniorów - aloes trawa cytrynowa przeciw stresowi - aloes trawa cytrynowa przeciw stresowi - aloes trawa cytrynowa cukierki ziołowe - cukierki czarny bez cukierki z ziołami - czarny bez produkty z czarnego bzu cukierki z ziołami - czarny bez przeciw stresowi - czarny bez ziołowe wspomaganie - czarny bez ziołowe specjały - czarny bez nowości - czarny bez produkty z głogu zioła - głóg, głogowe ziołowe specjały - głóg, głogowe właściwości głogu zioła w cukierkach - głóg, głogowe przeciw stresowi - głóg, głogowe co dobrego - głóg, głogowe w aptekach - głóg, głogowe w zielarniach - melisa w aptekach - melisa ziołowe wspomaganie - melisa na wzmocnienie - melisa przeciw stresowi - melisa dla całej rodziny - melisa przeciw stresowi - melisa na wzmocnienie - melisa właściwości waleriany nowości z zielarni - waleriana ziołowe cukierki - waleriana ziołowe cukierki - waleriana zioła w cukierkach - waleriana nowości - waleriana w aptekach - waleriana ziołowe cukierki - waleriana aerobik na spocone nogi kajakarstwo snooker brydż górskie spływy kajakowe sztafeta renomowany dezodorant
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook