Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Teodora, Seweryna Sobota 23. Października 2021r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
NEMEXIN
Dostepność leku
Dostepność leku
Bez recepty
Forma leku
Forma leku
tabletki 50 mg
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - naltrexone hydrochloride
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Nemexin znosi objawy wywołane podawaniem opioidów, między innymi euforię, zwężenie źrenic oraz depresję oddechu. Nemexin nie wywołuje uzależnienia.
Zastosowanie
Zastosowanie
Leczenie narkomanii - uzależnienia od odurzających środków morfinopodobnych.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Narkomania    
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparatu nie wolno stosować w ostrym zespole abstynencji w niewydolności wątroby oraz w uczuleniu na Nemexin. Pacjenci cierpiący na niewydolność nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji odwykowej. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Nemexin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie leczenia odwykowego należy omówić z lekarzem. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga toksyczne działanie preparatu na wątrobę. W razie planowanego znieczulenia ogólnego należy zaprzestać stosowania leku co najmniej na 48 godzin przed planowanym zabiegiem. W trakcie leczenia należy regularnie kontrolować pracę wątroby.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Brak danych statystycznych na temat działań niepożądanych. Wiadomo jednak, że preparat może wywołać bezsenność, uczucie niepokoju, bóle mięśni i stawów, nudności, wymioty, biegunkę lub zaparcie, alergiczne zmiany skóry, nadmierne pocenie się, bóle głowy i brzucha, drżenie kończyn.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz specjalista dostosowując ją do potrzeb pacjenta. Leczenie należy rozpoczynać w specjalistycznych ośrodkach. Preparat można podawać dopiero po odtruciu pacjenta, po przejściu fazy ostrej abstynencji. Leczenie rozpoczyna się od dawki 25 mg, następnie lek podaje się zazwyczaj według schematu 100 mg w poniedziałek, 100 mg w środę oraz 150 mg w piątek.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
jazda na snowboardzie dla kobiet dbających o cerę surfing krykiet na kości produkty na włosy bolące kości produkty na paradontozę dla całej rodziny - szałwia ziołowe wspomaganie - szałwia na wzmocnienie - szałwia gdy boli gardło szałwia na gardło szałwia ziołowe cukierki - szałwia na gardło szałwia na kaszel suchy i mokry szałwia dla sedniorów - aronia cukierki z ziołami - aronia na wzmocnienie - aronia nowości - aronia aronia - cukierki w zielarniach - aronia przeciw stresowi - aronia ziołowe wspomaganie - aronia ładna cera ziołowe cukierki - pokrzywa w aptekach - pokrzywa nowości - pokrzywa ładne włosy produkty z pokrzywy właściwości pokrzywy pokrzywa - cukierki przeciw stresowi - żeńszeń imbir żeńszeń imbir - cukierki ziołowe cukierki - żeńszeń imbir nowości z apteki - żeńszeń imbir ziołowe wspomaganie - żeńszeń imbir w aptekach - żeńszeń imbir w zielarniach - żeńszeń imbir w aptekach - żeńszeń imbir w aptekach - aloes trawa cytrynowa ziołowe wspomaganie - aloes trawa cytrynowa zielarnia - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa właściwości aloesu trawy cytrynowej zioła - aloes trawa cytrynowa w zielarniach - czarny bez w zielarniach - czarny bez w aptekach - czarny bez produkty z czarnego bzu w zielarniach - czarny bez zioła w cukierkach - czarny bez ziołowe cukierki - czarny bez co dobrego - czarny bez ziołowe specjały - głóg, głogowe nowości z apteki - głóg, głogowe ziołowe specjały - głóg, głogowe na wzmocnienie - głóg, głogowe przeciw stresowi - głóg, głogowe zielarnia - głóg, głogowe ziołowe cukierki - głóg, głogowe co dobrego - głóg, głogowe na wzmocnienie - melisa ziołowe produkty - melisa cukierki z ziołami - melisa nowości z apteki - melisa ziołowe cukierki - cukierki melisowe ziołowe cukierki - cukierki melisowe co dobrego - melisa właściwości melisy ziołowe specjały - waleriana cukierki ziołowe - cukierki walerianowe co dobrego - waleriana w aptekach - waleriana właściwości waleriany nowości - waleriana zioła - waleriana co dobrego - waleriana najlepszy dezodorant squash żużel żużel skok w dal na spocone nogi pływanie rzut dyskiem
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.