Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Damazego, Waldemara Środa 11. Grudnia 2019r
Zadania z Fizyki Medycyna Kolagen-sport.pl Dezodorant-kobiet-mezczyzn-super-deo.pl
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
MITOMYCIN C
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
iniekcje 2 mg; iniekcje 20 mg.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - mitomycin.
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Preparat pozyskuje się z hodowli bakterii ze szczepu Streptomyces caespitosus. Mitomycin jest antybiotykem o działaniu cytostatycznym. Hamuje on syntezę DNA w fazie podziału komórki.
Zastosowanie
Zastosowanie
Nowotwór gruczołowy sutka, oskrzeli, żołądka i trzustki. Nowotwór wywodzący się z komórek epitelialnych oskrzeli, głowy, szyi, jamy ustnej, macicy oraz szyjki maciy. Nowotwór pęcherza moczowego.
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparat nie może być stosowany u osób z nadwrażliwością na lek. U pacjentów cierpiących na, zaburzenia w pracy wątroby i nerek oraz silne zahamowanie czynności szpiku kostnego w wyniku leczenia cytostatykami lub napromieniowaniem lek należy stosować z wielką ostrożnością. Lek stosuje się z ostrożnością u pacjentów z wydłużonym czasem krzepnięcia krwi. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Mitomycin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. U pacjentów leczonych uprzednio doxorubicyną mogą pojawić się zaburzenia w pracy serca.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
>1/100- Gorączka. Spadek liczby białych ciałek krwi oraz płytek krwi. Mdłości i wymioty. Podrażnienie skóry i błon śluzowych. Pojawienie się celulitów w miejscu podania leku. Wypadanie włosów. Uszkodzenie nerek. 1/1000- <1/1000- Zwłóknienia w tkance płucnej.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Zależy ona od powierzchni ciała pacjenta oraz typu nowotworu. Zazwyczaj podaje się 6 mg/m2 powierzchni ciała, raz na 3-6 tygodni. Mitomycin podaje się dożylnie lub bezpośrednio do pęcherza. Pacjent powinnien wstrzymać się od oddawania moczu przez 1-2 godziny po zabiegu. W razie podawania dopęcherzowego lek stosuje się raz na tydzień przez 8 tygodni. Należy strzec oczy oraz skórę przed kontaktem z preparatem. W razie zetknięcia z Mitomyciną należy narażone miejsce dokładnie i obficie spłukać zimną wodą.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. O podaniu leku musi zadecydować lekarz. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno podawać leku w okresie karmienia.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
dbaj o stawy bilard squash problemy stawów akrobacje spadochronowe żeglarstwo problem z cellulitem ładna cera cukierki verbena szałwia na wzmocnienie - szałwia nowości z zielarni - szałwia dla sedniorów - szałwia co dobrego - szałwia nowości z zielarni - szałwia co dobrego - szałwia najlepsze zioła szałwia przeciw stresowi - aronia cukierki z ziołami - aronia w zielarniach - aronia ziołowe produkty - aronia cukierki ziołowe - aronia na wzmocnienie - aronia ziołowe cukierki - aronia ziołowe wspomaganie - aronia poprawa przemiany materii cukierki ziołowe - pokrzywa zioła w cukierkach - pokrzywa ziołowe produkty - pokrzywa właściwości pokrzywy przeciw stresowi - pokrzywa ziołowe specjały - pokrzywa co dobrego - pokrzywa dla całej rodziny - żeńszeń imbir co dobrego - żeńszeń imbir przeciw stresowi - żeńszeń imbir cukierki z ziołami - żeńszeń imbir zioła w cukierkach - żeńszeń imbir ziołowe specjały - żeńszeń imbir dla sedniorów - żeńszeń imbir żeńszeń imbir - cukierki nowości - aloes trawa cytrynowa w aptekach - aloes trawa cytrynowa cukierki z ziołami - aloes trawa cytrynowa cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa produkty na odporność - aloes trawa cytrynowa produkty z aloesu i trawy cytrynowej nowości - aloes trawa cytrynowa w zielarniach - aloes trawa cytrynowa ziołowe wspomaganie - czarny bez cukierki ziołowe - cukierki czarny bez na wzmocnienie - czarny bez ziołowe produkty - czarny bez w aptekach - czarny bez w aptekach - czarny bez co dobrego - czarny bez dla całej rodziny - czarny bez w aptekach - głóg, głogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe cukierki głogowe - cukierki w aptekach - głóg, głogowe ziołowe cukierki - głóg, głogowe w zielarniach - głóg, głogowe ziołowe wspomaganie - głóg, głogowe w zielarniach - głóg, głogowe ziołowe cukierki - cukierki melisowe dla sedniorów - melisa apteka - melisa w aptekach - melisa dla sedniorów - melisa dla całej rodziny - melisa nowości z apteki - melisa produkty z melisy zielarnia - waleriana nowości z zielarni - waleriana co dobrego - waleriana ziołowe wspomaganie - waleriana w zielarniach - waleriana w aptekach - waleriana ziołowe cukierki - waleriana właściwości waleriany jogging squash doskonały dezodorant bieg z przeszkodami sprawdzony dezodorant biegi na przełaj bieganie jazda na rolkach
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook