Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Marii, Cezarego Czwartek 22. Sierpnia 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
METRODIN
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
iniekcje 150 j.m., iniekcje 75 j.m.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - urofollitropin
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Preparat wykazuje aktywność folitropiny.
Zastosowanie
Zastosowanie
Metrodin stosuje się łącznie z gonadotropiną w terapii zaburzeń hormonalnych u kobiet, u których występuje skąpe miesiączkowanie, lub brak miesiączki. Preparat stosuje się również w celu wywołania mnogiego jajeczkowania w zapładnianiu próbówkowym in vitro lub w innych technikach wspomagających zapłodnienie.
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Leku nie wolno stosować u pacjentek z wyoperowaną macicą i jajnikami. Preparatu nie podaje się pacjentkom które przekroczyły 65 rok życia oraz dzieciom.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
1/100 - Odczyn w miejscu wstrzyknięcia leku. - Ciąża mnoga. - Nadmierna stymulacja jajników z niewielkim wzdęciem i bólem brzucha. 1/1000 - Bardzo silna stymulacja jajników z silnym wzdęciem i bólem brzucha, mdłościami i wymiotami. Średnica jajników wzrasta do 12 cm. <1/1000 - Wodobrzusze. - Silna reakcja alergiczna z gorączką, wysypką, obrzękiem oraz zapaścią sytemu krążenia (wstrząs alergiczny).
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Lek u kobiet ze skąpym miesiączkowaniem lub brakiem miesiączki podaje się codziennie lub co drugi dzień w dawce 75-150 j.m. U kobiet miesiączkujących rozpoczyna się podawanie preparatu w ciągu pierwszych 7 dni cyklu miesiączkowego. W trakcie leczenia należy prowadzić badania kontrolne rozwoju pęcherzyka, stężenia estrogenu w moczu, estradiolu w surowicy oraz badania ultrasonograficzne. Lek podaje się domięśniowo.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook