Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Franciszki, Joanny Środa 21. Sierpnia 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
MENTHOSEPT
Nazwa międzynarodowa
Nazwa międzynarodowa
Cetylpyridinium chloride
Forma leku
Forma leku
tabl. do ssania: 1,5 mg
Zawartość
Zawartość
1 tabl. do ssania zawiera 1,5 mg chlorowodorku cetylpyridyny.
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Tabletki do ssania o działaniu odkażającym. Zawierają czwartorzędowy związek amoniowy o właściwościach bakteriobójczych i grzybobójczych działający w stosunku do drobnoustrojów wywołujących zapalenia jamy ustnej i gardła. Tabletki nie zawierają cukru.
Wskazania
Wskazania
Bakteryjne i grzybicze zapalenia jamy ustnej, dziąseł, gardła. W stomatologii, do odkażania jamy ustnej w przypadkach ograniczonej możliwości zabiegów higienicznych jamy ustnej.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Reakcje alergiczne, przemijające zaburzenia smaku. Duże dawki mogą powodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i żołądka, nudności, biegunkę.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci do 6 r.ż.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż. Leczniczo: 1 tabl. co 1-2 h, maksymalnie 8 tabl. dziennie. Profilaktycznie: 2-3 tabl. dziennie. Dzieci powyżej 6 r.ż. Leczniczo: 1 tabl. co 2-3 h, maksymalnie 6 tabl. dziennie. Profilaktycznie: 1-2 tabl. dziennie. Tabletki ssać po posiłku lub co najmniej 30 min. przed posiłkiem.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i okres karmienia piersią: Nie stosować.
Interakcje z innymi lekami
Interakcje z innymi lekami
Lek osłabia działanie preparatów w postaci roztworów zawierających kwas acetylosalicylowy.
Uwagi
Uwagi
Stosowanie większej ilości tabletek niż zalecane nie zwiększa skuteczności działania i może spowodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej lub biegunkę.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook