Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Róży, Filipa Piątek 23. Sierpnia 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
MEGACE
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
tabletki 20 mg; 40 mg
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - megestrol acetate
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Lek o działaniu gestagennym. Sposób działania leku nie jest ostatecznie wyjaśniony. Wiadomo jednak, że pod wpływem Megace nowotwór przestaje rosnąć.
Zastosowanie
Zastosowanie
Megace stosuje się pomocniczo w leczeniu nowotworu sutka.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Pacjentki cierpiące na skłonność do zakrzepów krwi oraz zaburzoną funkcję wątroby powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji preparatem.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
> 1/100 - Wzrost wagi ciała. - Zaburzenia w miesiączkowaniu. - Nadmierne pocenie się. 1/1000- <1/1000 - Zaburzenia trawienne. - Mdłości, kwaśne odbicia. - Wzmożone owłosienie ciała. - Duszności. - Drżenie mięśni. - Zakrzepy krwi. - Uczucie mrowienia w kończynach, bóle i brak czucia w rękach.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj stosuje się 1 tabletkę dziennie.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Megace podczas ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook