Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Jana, Ireny Niedziela 20. Października 2019r
Zadania z Fizykia
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
MAXITROL
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
zawiesina do oczu
Zawartość
Zawartość
substancje czynne - neomycyna, siarczan polimyksyny B, dexametazon.
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Dexametazon jest syntetycznym glukokortykoidem o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym. Neomycyna i polimyksyna B działają silnie bakteriobójczo. Maxitrol wykazuje szerokie działanie przeciwbakteryjne dzięki zawartości 2 antybiotyków - neomycyny i polimyksyny B. Dexametazon wchodzący w skład preparatu łagodzi odczyny zapalne i uczuleniowe.
Zastosowanie
Zastosowanie
Maxitrol stosuje się w ostrym przewlekłym zapaleniu jagodówki, tęczówki, ciałka rzęskowego, w alergicznym zapaleniu spojówek, przewlekłym zapaleniu brzegów powiek, spojówek, dróg łzowych.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Przed zastosowaniem Maxitrolu wskazane jest zbadanie wymazu z worka spojówkowego w celu stwierdzenia, czy bakterie są wrażliwe na lek. Leku nie wolno stosować w przypadkach uczulenia na którykolwiek z jego składników. Leku nie wolno stosować w jaskrze, w opryszczce rogówki i w wirusowych schorzeniach rogówki, w gruźlicy oraz grzybicy oka. Kuracja nie powinna trwać dłużej niż 2 tygodnie, ponieważ zachodzi prawdopodobieństwo wystąpienia grzybicy oka lub rozrostu bakterii opornych na preparat. Nie zaleca się stosowania szkieł kontaktowych w trakcie leczenia.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Długotrwałe stosowanie leku może wywołać zwiększenie ciśnienia śródgałkowego i zaburzenia wzroku. Ponadto ze względu na dexametazon mogą pojawić się działania ogólnoustrojowe.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz okulista dostosowując ją do potrzeb pacjenta.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
Trwałość
Trwałość
Preparat zachowuje ważność przez 1 miesiąc od momentu otwarcia opakowania.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
wzmocnienie dziąseł i zębów jędrne ciało wzmocnienie dziąseł i zębów biegi na przełaj piękne paznokcie produkty na paradontozę sprint jędrna skóra ziołowe cukierki - szałwia zielarnia - szałwia na gardło szałwia przeciw stresowi - szałwia zioła w cukierkach - szałwia nowości z apteki - szałwia ziołowe wspomaganie - szałwia na kaszel palacza szałwia co dobrego - aronia zioła w cukierkach - aronia nowości z zielarni - aronia w zielarniach - aronia apteka - aronia nowości z zielarni - aronia ziołowe wspomaganie - aronia co dobrego - aronia ładna cera ziołowe cukierki - pokrzywa apteka - pokrzywa dla całej rodziny - pokrzywa pokrzywa - cukierki oczyszczenie organizmu ziołowe cukierki - pokrzywa dla sedniorów - pokrzywa zioła - żeńszeń imbir ziołowe produkty - żeńszeń imbir nowości z apteki - żeńszeń imbir nowości - żeńszeń imbir nowości z apteki - żeńszeń imbir dla sedniorów - żeńszeń imbir co dobrego - żeńszeń imbir ziołowe wspomaganie - żeńszeń imbir ziołowe produkty - aloes trawa cytrynowa ziołowe specjały - aloes trawa cytrynowa apteka - aloes trawa cytrynowa właściwości aloesu trawy cytrynowej na wzmocnienie - aloes trawa cytrynowa apteka - aloes trawa cytrynowa cukierki z ziołami - aloes trawa cytrynowa produkty z aloesu i trawy cytrynowej dla całej rodziny - czarny bez produkty z czarnego bzu dla sedniorów - czarny bez właściwości czarnego bzu cukierki ziołowe - cukierki czarny bez nowości z apteki - czarny bez właściwości czarnego bzu ziołowe specjały - czarny bez nowości z zielarni - głóg, głogowe produkty na odporność - głóg, głogowe zioła w cukierkach - głóg, głogowe ziołowe specjały - głóg, głogowe ziołowe wspomaganie - głóg, głogowe apteka - głóg, głogowe nowości - głóg, głogowe w zielarniach - głóg, głogowe zioła w cukierkach - melisa na wzmocnienie - melisa zielarnia - melisa ziołowe cukierki - melisa ziołowe specjały - melisa dla całej rodziny - melisa produkty z melisy zioła w cukierkach - melisa przeciw stresowi - waleriana ziołowe produkty - waleriana apteka - waleriana w aptekach - waleriana właściwości waleriany zioła - waleriana ziołowe produkty - waleriana dla sedniorów - waleriana bieganie szybownictwo gra w kręgle aerobik najlepszy dezodorant rzut młotem najlepszy dezodorant produkty dla sportowców
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook