Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Bartłomieja, Jerzego Sobota 24. Sierpnia 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
MAGNEFAR
Nazwa międzynarodowa
Nazwa międzynarodowa
Magnesii hydroaspartas
Forma leku
Forma leku
tabletki, 34 mg jonów magnezu
Zawartość
Zawartość
1 tabletka zawiera: substancję czynną: 500 mg czterowodnego wodoro-asparaginianu magnezu (34 mg jonów magnezu) substancje pomocnicze: celulozę mikrokrystaliczną i stearynian magnezu.
Sposób działania
Sposób działania
Magnez jest pierwiastkiem biorącym udział w procesach biochemicznych komórek. Reguluje przepływ jonów w komórce, zapobiega wapnieniu naczyń krwionośnych, działa uspokajająco, zmniejsza pobudliwość nerwowo-mięśniową oraz wpływa na rozwój i mineralizację układu kostnego. Niedobór magnezu może objawiać się zmęczeniem fizycznym i psychicznym, wzmożoną drażliwością, podatnością na stres, napięciem mięśniowym, zaburzeniem rytmu serca oraz nadciśnieniem tętniczym. Zapotrzebowanie na magnez u dorosłego człowieka wynosi około 5 mg/kg masy ciała/dobę. W stanach większych niedoborów, a także w okresie intensywnego wysiłku fizycznego, szybkiego wzrostu u dzieci, u kobiet ciężarnych i karmiących zapotrzebowanie wzrasta do 7-10 mg/kg masy ciała/dobę.
Wskazania
Wskazania
Przyjmowanie soli magnezu zalecane jest w profilaktyce niedoboru, w przypadku zwiększonego zapotrzebowania oraz leczniczo w stanach niedoboru magnezu.
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparat podawany w dawce wyższej niż zalecana, może działać przeczyszczająco.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Nie występują przy zalecanym dawkowaniu. U osób wrażliwych preparat MAGNEFAR podany przed posiłkiem może spowodować nudności, biegunkę lub zaczerwienienie skóry
Przeciwwskazania
Przeciwwskazania
Preparatu MAGNEFAR nie należy stosować przy hipermagnezemii, ostrej niewydolności nerek, znacznym niedociśnieniu tętniczym, bloku przedsionkowo-komorowym oraz miastenii gravis.
Przedawkowanie
Przedawkowanie
Znaczne przedawkowanie leku w stosunku do zalecanych dawek może spowodować biegunkę i odwodnienie organizmu.
Dawkowanie
Dawkowanie
Preparat przyjmuje się doustnie, po posiłku, popijając niewielką ilością płynu. Dawkowanie: Profilaktycznie: u dorosłych i dzieci powyżej 15 roku życia podaje się zwykle 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę, u dzieci według wskazań lekarza, w dawkach podzielonych Zwiększenie dawkowania leku należy uprzednio skonsultować z lekarzem.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Stosować tylko po konsultacji z lekarzem.
Interakcje z innymi lekami
Interakcje z innymi lekami
Podawanie preparatu MAGNEFAR jednocześnie z antybiotykami z grup fluorochinolonów i tetracyklin oraz doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi - przede wszystkim pochodnymi warfaryny, a także preparatami zawierającymi fosforany, związki żelaza i wapnia prowadzi do wzajemnego zmniejszania wchłaniania z przewodu pokarmowego.
Prowadzenie pojazdów mechanicznych
Prowadzenie pojazdów mechanicznych
Przy zalecanym dawkowaniu leku MAGNEFAR, nie wykazuje ujemnego wpływu na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook