Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Gerwazego, Protazego Środa 19. Czerwca 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
LIPROXAL 400
Nazwa międzynarodowa
Nazwa międzynarodowa
Cynarae folii extractum siccum
Forma leku
Forma leku
kapsułki twarde
Zawartość
Zawartość
Wykaz substancji czynnych Jedna kapsułka zawiera 400mg suchego ekstraktu z liści karczocha (Cynarae foliiextractumsiccum 4-6:1). Substancje pomocnicze Talk (E 553b), magnezu stearynian (E 470b), krzemu dwutlenek koloidalny (E 551), skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna. Składniki kapsułki Żelatyna wołowa, woda oczyszczona, tytanu dwutlenek (E 171), tlenek żelaza żółty, czerwony, czarny (E 172).
Zastosowanie
Zastosowanie
Liproxal 400 jest preparatem w postaci kapsułek, zawierającym wyciąg z liści karczocha. Jego działanie polega na łagodzeniu dolegliwości związanych z zaburzeniami trawienia, które objawiają się bólem brzucha, uczuciem pełności, wzdęciami, nudnościami czy zgagą. Wyciąg z karczochów poprawia pracę wątroby pobudzając wydzielanie żółci (działanie żółciopędne) oraz wpływa na przemianę tłuszczów, obniżając stężenie cholesterolu i trójglicerydów.
Wskazania
Wskazania
* w niestrawności (zaburzeniach trawienia) objawiającej się bólami brzucha, wzdęciami, uczuciem pełności, nudnościami, zgagą * wspomagająco w stanach podwyższonego poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi przy zachowaniu niskotłuszczowej diety.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Jak każdy lek Liproxal 400 może powodować działania niepożądane. W rzadkich przypadkach obserwowano łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe. U osób wrażliwych mogą wystąpić reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazania
Leku Liproxal 400 nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki produktu, stwierdzonego uczulenia na karczochy lub inne rośliny z rodziny złożonych oraz u osób z niedrożnością dróg żółciowych. Zachować szczególna ostrożność stosując Liproxal 400 Lek Liproxal 400 można stosować w kamicy żółciowej tylko po konsultacji z lekarzem.
Dawkowanie
Dawkowanie
W przypadku niestrawności przyjmować doustnie 1-2 kapsułki jednorazowo. W stanach podwyższonego poziomu cholesterolu stosować od 3 do 5 kapsułek na dobę w trzech dawkach podzielonych. Lek przyjmować doustnie przed lub po posiłku. Znaczący statystycznie efekt obniżenia stężenia lipidów we krwi obserwuje się po 4 do 6 tygodniach przyjmowania leku. W przypadku zażycia większej dawki leku Liproxal 400 niż zalecana Nie są znane przypadki zażycia większych dawek preparatów zawierających wyciąg z karczocha. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Brak danych dotyczących stosowania leku w czasie ciąży i karmienia piersią. Przed użyciem leku należy zasięgnąć porady lekarza.
Przechowywanie
Przechowywanie
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym niewidocznym dla dzieci. Lek należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej tj. 15°C - 25°C. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności.
Interakcje z innymi lekami
Interakcje z innymi lekami
Nie obserwowano wpływu wyciągu z karczocha na jednoczesne przyjmowanie innych leków. Zawsze należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.
Prowadzenie pojazdów mechanicznych
Prowadzenie pojazdów mechanicznych
Nie stwierdzono upośledzenia sprawności psychofizycznej u osób kierujących pojazdami mechanicznymi i obsługujących urządzenia mechaniczne.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij