Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Ireneusza, Leona Wtorek 28. Czerwca 2022r
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
linki sponsorowane, reklamy
KORA KRUSZYNY
Dostepność leku
Dostepność leku
Bez recepty
Forma leku
Forma leku
zioła
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - kora kruszyny
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Kora kruszyny działa przeczyszczająco w wyniku drażniącego działania na mięśnie jelita grubego. Perystaltyka jelita grubego wzmaga się. Lek działa również żółciopędnie. Korę kruszyny stosuje się w przewlekłych zaparciach, niestrawności, zaburzeniach wątroby i dróg żółciowych.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Zaparcie    
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Kory kruszyny nie należy podawać w stanach zapalnych jelit, wyrostka robaczkowego, w okresie miesiączki oraz w chorobach nerek. Preparat nie nadaje się do regularnego stosowania, może wywołać uzależnienie oraz zmiany w pracy jelita grubego.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Preparat może wywołać silne bóle kurczowe w jamie brzusznej oraz biegunkę z odwodnieniem ustroju.
Dawkowanie
Dawkowanie
Jednorazowo odwar z H łyżki stołowej ziół na 1 szklankę wody pić wieczorem.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

wzmocnienie włosów preparaty na ładne ciało judo skok o tyczce dobre produkty z kolagenem biegi na przełaj siatkówka kolagen ceneo na kaszel szałwia ładny głos szałwia nowości z apteki - szałwia nowości - szałwia na wzmocnienie - szałwia na przeziębienie szałwia cukierki szałwiowe szałwia cukierki z ziołami - szałwia produkty z aronii produkty z aronii właściwości aronii ziołowe specjały - aronia ziołowe wspomaganie - aronia ziołowe cukierki - aronia ziołowe specjały - aronia aronia - cukierki cukierki ziołowe - pokrzywa na wzmocnienie - pokrzywa właściwości pokrzywy wzmocnienie organizmu cukierki z ziołami - pokrzywa wzmocnienie organizmu poprawa przemiany materii poprawa przemiany materii właściwości żeńszenia imbiru na odporność - żeńszeń imbir w zielarniach - żeńszeń imbir apteka - żeńszeń imbir na wzmocnienie - żeńszeń imbir cukierki z ziołami - żeńszeń imbir dla sedniorów - żeńszeń imbir zioła - żeńszeń imbir dla całej rodziny - aloes trawa cytrynowa aloes trawa cytrynowa - cukierki nowości z zielarni - aloes trawa cytrynowa apteka - aloes trawa cytrynowa w zielarniach - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa apteka - aloes trawa cytrynowa cukierki z ziołami - czarny bez apteka - czarny bez cukierki z ziołami - czarny bez co dobrego - czarny bez ziołowe produkty - czarny bez produkty z czarnego bzu ziołowe cukierki - cukierki czarny bez przeciw stresowi - czarny bez nowości z apteki - głóg, głogowe apteka - głóg, głogowe przeciw stresowi - głóg, głogowe w aptekach - głóg, głogowe zielarnia - głóg, głogowe zioła - głóg, głogowe zioła - głóg, głogowe cukierki głogowe - cukierki dla sedniorów - melisa zioła w cukierkach - melisa w aptekach - melisa zioła w cukierkach - melisa przeciw stresowi - melisa przeciw stresowi - melisa dla sedniorów - melisa w aptekach - melisa ziołowe cukierki - cukierki walerianowe zielarnia - waleriana apteka - waleriana dla sedniorów - waleriana nowości z zielarni - waleriana zioła - waleriana produkty z waleriany nowości z apteki - waleriana łucznictwo zapasy golf maraton dla piłkarzy piłka ręczna skok w dal dezodorant dla mężczyzn
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.