Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Waleriana, Celiny Niedziela 15. Grudnia 2019r
Zadania z Fizyki Medycyna Kolagen-sport.pl Dezodorant-kobiet-mezczyzn-super-deo.pl
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
IBUPROM ZATOKI
Nazwa międzynarodowa
Nazwa międzynarodowa
Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum
Forma leku
Forma leku
tabletki powlekane 200 mg + 30 mg
Zawartość
Zawartość
1 tabletka powlekana zawiera: substancje czynne: ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg substancje pomocnicze: celuloza, skrobia kukurydziana, skrobia modyfikowana, guma Guar, talk, kroskarmeloza sodowa, krospowidon, dwutlenek krzemu, utwardzony olej roślinny, hydroksypropyloceluloza, makrogol 400, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany, węglan wapnia, wosk Carnauba, wosk biały, guma akacjowa, Opalux Brown, Opacode Black.
Sposób działania
Sposób działania
IBUPROM ZATOKI to lek zmniejszający obrzęk błony śluzowej nosa oraz zmniejszający ilość wydzieliny. Udrożnia nos oraz zatoki przynosowe. Lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Wskazaniem do stosowania leku jest doraźne leczenie objawów występujących w przeziębieniu i grypie takich jak: ból głowy, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, gorączka, ból gardła, bóle mięśni.
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Występuje astma oskrzelowa, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy w wywiadzie, niewydolność wątroby i nerek, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi. Pacjent jest w wieku powyżej 65 roku życia.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Jak każdy lek, IBUPROM ZATOKI może powodować działania niepożądane. * częste (1%-10% pacjentów) – układ pokarmowy: nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunki, zaparcia, ból w nadbrzuszu; układ nerwowy: bóle i zawroty głowy, nadpobudliwość, bezsenność; skórne reakcje nadwrażliwości: świąd, pokrzywka, wysypka; układ krążenia: zatrzymywanie płynów i obrzęki, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, wzrost częstości skurczów serca. * nieczęste (0,1%-1% pacjentów) – nadciśnienie, zaburzenia smaku, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych AspAT i ALAT. * rzadkie (0,01-0,1 % pacjentów) – krwawienie z przewodu pokarmowego, drżenie mięśni, zaburzenia krzepnięcia. * bardzo rzadkie (<0,01% pacjentów) – niewydolność nerek, zaburzenia hematologiczne: niedokrwistość hemolityczna, granulocytopenia i małopłytkowość. W przypadku doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko. U osób nadwrażliwych wystąpić może: pobudzenie, bezsenność, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, przyspieszenie częstości skurczów serca, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, zaburzenia trawienia), skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka). U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazania
Wcześniej występowały objawy uczulenia (katar, pokrzywka, astma oskrzelowa) na kwas acetylosalicylowy, inne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne lub na którykolwiek składnik preparatu. Prowadzone jest leczenie inhibitorami MAO i okres do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków. Występują następujące schorzenia: czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, ciężkie zaburzenia sercowo-naczyniowe, częstoskurcz serca, nadciśnienie tętnicze, niestabilna choroba wieńcowa, nadczynność tarczycy, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego. Ciąża i okres karmienia piersią.
Przedawkowanie
Przedawkowanie
Mogą wystąpić nasilone nudności, wymioty, ból i zawroty głowy, ból brzucha, znaczne przyspieszenie częstości skurczów serca, wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Jeśli od przedawkowania nie upłynęła więcej niż 1 godzina należy sprowokować wymioty lub przeprowadzić płukanie żołądka lub podanie węgla aktywowanego. W oparciu o liczne badania dotyczące efektów przedawkowania pseudoefedryny zawartej w preparatach złożonych stosowanych w przeziębieniach i alergiach, zaleca się wykonanie płukania żołądka jeśli ilość przyjętej substancji przekracza równoważną 3-4 maksymalnym dawkom dziennym (czyli 720-960 mg). Jeśli zażyłeś większą dawkę leku niż należy lub zrobił to ktoś inny, niezwłocznie powiedz o tym lekarzowi lub farmaceucie.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletka co 4 do 6 godzin (nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek w ciągu doby). W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. W przypadku pominięcia dawki: IBUPROM ZATOKI służy do doraźnego leczenia przeciwbólowego, więc przyjmowany powinien być z zachowaniem zaleceń podanych w dawkowaniu.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża: Leku nie należy stosować w ciąży. Karmienie piersią: Leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.
Przechowywanie
Przechowywanie
* Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. * Lek przechowywać w temperaturze pokojowej tj. 15°C - 25°C. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu. W razie pytań lub wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Interakcje z innymi lekami
Interakcje z innymi lekami
Leku nie należy stosować z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W przypadku równoczesnego leczenia metotreksatem, kortykosteroidami, lekami moczopędnymi, lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze krwi, lekami przeciwdepresyjnymi, zydowudyną, bądź lekami wpływającymi na krzepnięcie krwi, przed przyjęciem preparatu należy zasięgnąć opinii lekarza.
Prowadzenie pojazdów mechanicznych
Prowadzenie pojazdów mechanicznych
W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia samochodu i obsługi urządzeń mechanicznych.
Uwagi
Uwagi
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem: Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
kolagen na dekolt curling kłopotliwe rozstępy jogging surfing sztafeta kolagen na piersi kolagen do twarzy ziołowe produkty szałwia pastylki amolowe szałwia nowości - szałwia szałwia szałwia na wzmocnienie - szałwia cukierki verbena szałwia cukierki verbena szałwia ziołowe specjały - szałwia na wzmocnienie - aronia zielarnia - aronia produkty z aronii produkty na odporność - aronia ziołowe produkty - aronia ziołowe specjały - aronia ziołowe cukierki - aronia ziołowe cukierki - aronia ziołowe produkty - pokrzywa cukierki ziołowe - pokrzywa ładne włosy ładne paznokcie nowości z apteki - pokrzywa dla całej rodziny - pokrzywa ziołowe cukierki - pokrzywa ziołowe produkty - pokrzywa cukierki ziołowe - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir w zielarniach - żeńszeń imbir co dobrego - żeńszeń imbir w aptekach - żeńszeń imbir zioła w cukierkach - żeńszeń imbir apteka - żeńszeń imbir w aptekach - żeńszeń imbir produkty z aloesu i trawy cytrynowej na wzmocnienie - aloes trawa cytrynowa właściwości aloesu trawy cytrynowej produkty na odporność - aloes trawa cytrynowa na wzmocnienie - aloes trawa cytrynowa cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa przeciw stresowi - aloes trawa cytrynowa na wzmocnienie - czarny bez co dobrego - czarny bez ziołowe wspomaganie - czarny bez nowości z apteki - czarny bez zioła w cukierkach - czarny bez na wzmocnienie - czarny bez ziołowe cukierki - czarny bez w aptekach - czarny bez w zielarniach - głóg, głogowe ziołowe specjały - głóg, głogowe cukierki głogowe - cukierki produkty na odporność - głóg, głogowe nowości - głóg, głogowe w aptekach - głóg, głogowe właściwości głogu przeciw stresowi - głóg, głogowe zioła - melisa zioła w cukierkach - melisa nowości z zielarni - melisa ziołowe cukierki - melisa cukierki ziołowe - cukierki melisowe na wzmocnienie - melisa produkty na odporność - melisa na odporność - melisa zioła - waleriana produkty na odporność - waleriana zielarnia - waleriana dla sedniorów - waleriana zioła - waleriana ziołowe wspomaganie - waleriana produkty na odporność - waleriana dla całej rodziny - waleriana na spocone nogi dezodorant dla każdego rzut młotem dezodorant bilard szybownictwo golf koszykówka uliczna
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook