Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Marii, Urbana Czwartek 2. Lipca 2020r
Zadania z Fizyki Zadania z Matematyki Medycyna Kolagen-sport.pl Dezodorant-kobiet-mezczyzn-super-deo.pl
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
IBUPROM ZATOKI
Nazwa międzynarodowa
Nazwa międzynarodowa
Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum
Forma leku
Forma leku
tabletki powlekane 200 mg + 30 mg
Zawartość
Zawartość
1 tabletka powlekana zawiera: substancje czynne: ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg substancje pomocnicze: celuloza, skrobia kukurydziana, skrobia modyfikowana, guma Guar, talk, kroskarmeloza sodowa, krospowidon, dwutlenek krzemu, utwardzony olej roślinny, hydroksypropyloceluloza, makrogol 400, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany, węglan wapnia, wosk Carnauba, wosk biały, guma akacjowa, Opalux Brown, Opacode Black.
Sposób działania
Sposób działania
IBUPROM ZATOKI to lek zmniejszający obrzęk błony śluzowej nosa oraz zmniejszający ilość wydzieliny. Udrożnia nos oraz zatoki przynosowe. Lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Wskazaniem do stosowania leku jest doraźne leczenie objawów występujących w przeziębieniu i grypie takich jak: ból głowy, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, gorączka, ból gardła, bóle mięśni.
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Występuje astma oskrzelowa, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy w wywiadzie, niewydolność wątroby i nerek, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi. Pacjent jest w wieku powyżej 65 roku życia.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Jak każdy lek, IBUPROM ZATOKI może powodować działania niepożądane. * częste (1%-10% pacjentów) – układ pokarmowy: nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunki, zaparcia, ból w nadbrzuszu; układ nerwowy: bóle i zawroty głowy, nadpobudliwość, bezsenność; skórne reakcje nadwrażliwości: świąd, pokrzywka, wysypka; układ krążenia: zatrzymywanie płynów i obrzęki, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, wzrost częstości skurczów serca. * nieczęste (0,1%-1% pacjentów) – nadciśnienie, zaburzenia smaku, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych AspAT i ALAT. * rzadkie (0,01-0,1 % pacjentów) – krwawienie z przewodu pokarmowego, drżenie mięśni, zaburzenia krzepnięcia. * bardzo rzadkie (<0,01% pacjentów) – niewydolność nerek, zaburzenia hematologiczne: niedokrwistość hemolityczna, granulocytopenia i małopłytkowość. W przypadku doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko. U osób nadwrażliwych wystąpić może: pobudzenie, bezsenność, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, przyspieszenie częstości skurczów serca, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, zaburzenia trawienia), skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka). U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazania
Wcześniej występowały objawy uczulenia (katar, pokrzywka, astma oskrzelowa) na kwas acetylosalicylowy, inne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne lub na którykolwiek składnik preparatu. Prowadzone jest leczenie inhibitorami MAO i okres do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków. Występują następujące schorzenia: czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, ciężkie zaburzenia sercowo-naczyniowe, częstoskurcz serca, nadciśnienie tętnicze, niestabilna choroba wieńcowa, nadczynność tarczycy, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego. Ciąża i okres karmienia piersią.
Przedawkowanie
Przedawkowanie
Mogą wystąpić nasilone nudności, wymioty, ból i zawroty głowy, ból brzucha, znaczne przyspieszenie częstości skurczów serca, wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Jeśli od przedawkowania nie upłynęła więcej niż 1 godzina należy sprowokować wymioty lub przeprowadzić płukanie żołądka lub podanie węgla aktywowanego. W oparciu o liczne badania dotyczące efektów przedawkowania pseudoefedryny zawartej w preparatach złożonych stosowanych w przeziębieniach i alergiach, zaleca się wykonanie płukania żołądka jeśli ilość przyjętej substancji przekracza równoważną 3-4 maksymalnym dawkom dziennym (czyli 720-960 mg). Jeśli zażyłeś większą dawkę leku niż należy lub zrobił to ktoś inny, niezwłocznie powiedz o tym lekarzowi lub farmaceucie.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletka co 4 do 6 godzin (nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek w ciągu doby). W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. W przypadku pominięcia dawki: IBUPROM ZATOKI służy do doraźnego leczenia przeciwbólowego, więc przyjmowany powinien być z zachowaniem zaleceń podanych w dawkowaniu.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża: Leku nie należy stosować w ciąży. Karmienie piersią: Leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.
Przechowywanie
Przechowywanie
* Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. * Lek przechowywać w temperaturze pokojowej tj. 15°C - 25°C. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu. W razie pytań lub wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Interakcje z innymi lekami
Interakcje z innymi lekami
Leku nie należy stosować z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W przypadku równoczesnego leczenia metotreksatem, kortykosteroidami, lekami moczopędnymi, lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze krwi, lekami przeciwdepresyjnymi, zydowudyną, bądź lekami wpływającymi na krzepnięcie krwi, przed przyjęciem preparatu należy zasięgnąć opinii lekarza.
Prowadzenie pojazdów mechanicznych
Prowadzenie pojazdów mechanicznych
W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia samochodu i obsługi urządzeń mechanicznych.
Uwagi
Uwagi
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem: Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
lifting skóry kolagen na piersi produkty dla seniorów wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na odporność produkty na piersi chodzenie po jaskiniach wzmocnienie włosów zielarka szałwia w aptekach - szałwia zioła w cukierkach - szałwia na kaszel szałwia dla sedniorów - szałwia zielarz szałwia nowości - szałwia lekarz radzi na gardło szałwia produkty z aronii co dobrego - aronia nowości z apteki - aronia na odporność - aronia właściwości aronii zielarnia - aronia produkty z aronii ziołowe produkty - aronia ziołowe cukierki - pokrzywa nowości - pokrzywa produkty na odporność - pokrzywa cukierki z ziołami - pokrzywa ładne włosy cukierki z ziołami - pokrzywa poprawa przemiany materii dla całej rodziny - pokrzywa zioła - żeńszeń imbir apteka - żeńszeń imbir nowości z apteki - żeńszeń imbir w zielarniach - żeńszeń imbir dla sedniorów - żeńszeń imbir ziołowe specjały - żeńszeń imbir co dobrego - żeńszeń imbir zioła w cukierkach - żeńszeń imbir aloes trawa cytrynowa - cukierki w aptekach - aloes trawa cytrynowa nowości z zielarni - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa dla całej rodziny - aloes trawa cytrynowa w zielarniach - aloes trawa cytrynowa dla sedniorów - aloes trawa cytrynowa nowości z apteki - czarny bez na odporność - czarny bez nowości - czarny bez ziołowe cukierki - cukierki czarny bez nowości z zielarni - czarny bez przeciw stresowi - czarny bez produkty z czarnego bzu na odporność - czarny bez produkty z głogu apteka - głóg, głogowe ziołowe wspomaganie - głóg, głogowe na odporność - głóg, głogowe w aptekach - głóg, głogowe w aptekach - głóg, głogowe produkty z głogu zioła w cukierkach - głóg, głogowe produkty na odporność - melisa ziołowe cukierki - melisa w aptekach - melisa ziołowe specjały - melisa nowości z zielarni - melisa zioła - melisa zioła - melisa cukierki ziołowe - cukierki melisowe zielarnia - waleriana nowości - waleriana dla całej rodziny - waleriana dla sedniorów - waleriana w aptekach - waleriana nowości z zielarni - waleriana właściwości waleriany na odporność - waleriana pływanie jazda na snowboardzie renomowany dezodorant zapasy wyścigi samochodowe golf skoki na bungee dezodorant dla każdego
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook