Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Mateusza, Hipolita Sobota 21. Września 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
HYPNOMIDATE
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
iniekcje dożylne 2 mg/ml.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - etomidate sulfate.
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Hypnomidate działa nasennie oraz silnie przeciwdrgawkowo; nie ma działania przeciwbólowego. Preparat obniża ciśnienie śródgałkowe i śródczaszkowe. Sen następuje po 1 min po podaniu leku i trwa 5-7 minut. Przebudzenie jest szybkie. Pacjent jest w pełni sił fizycznych i psychicznych po przebudzeniu.
Zastosowanie
Zastosowanie
Wprowadzenie do znieczulenia ogólnego, zwłaszcza u chorych cierpiących na choroby krążenia lub alergie. Łącznie ze środkami przeciwbólowymi do krótkotrwałych zabiegów chirurgicznych.
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na etomidate. Lek stosuje się ostrożnie łącznie z lekami obniżającymi ciśnienie krwi.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych. Wiadomo jednak, że lek może wywołać czkawkę, kaszel oraz pobudzenie ogólne. Może pojawić się bezdech. Drżenia mięśni. Ból w miejscu wstrzyknięcia leku. Mogą pojawić się reakcje uczuleniowe skóry z zaczerwienieniem i wysypką. Po przebudzeniu mogą wystąpić nudności i wymioty. Lek hamuje syntezę kortykosterydów w korze nadnerczy.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz anestezjolog dostosowując ją do potrzeb pacjenta. Preparat stosuje się wyłącznie w lecznictwie zamkniętym. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno podawać leku w okresie ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
surfing jędrna skóra piękne ciało produkty na paznokcie zadbana kobieta narty wodne kolagen na kości dziąsła co dobrego - szałwia co na grypę szałwia częsty kaszel przyczyny szałwia ziołowe produkty - szałwia cukierki szałwiowe szałwia ładny głos szałwia zielarnia szałwia na wzmocnienie - szałwia apteka - aronia w zielarniach - aronia cukierki ziołowe - aronia przeciw stresowi - aronia ziołowe cukierki - aronia produkty z aronii na wzmocnienie - aronia na wzmocnienie - aronia cukierki ziołowe - pokrzywa przeciw stresowi - pokrzywa nowości z zielarni - pokrzywa na wzmocnienie - pokrzywa zioła - pokrzywa co dobrego - pokrzywa ładna skóra zioła w cukierkach - pokrzywa nowości z zielarni - żeńszeń imbir zioła w cukierkach - żeńszeń imbir nowości - żeńszeń imbir przeciw stresowi - żeńszeń imbir zioła w cukierkach - żeńszeń imbir właściwości żeńszenia imbiru w zielarniach - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir na odporność - aloes trawa cytrynowa w aptekach - aloes trawa cytrynowa zioła - aloes trawa cytrynowa ziołowe produkty - aloes trawa cytrynowa dla całej rodziny - aloes trawa cytrynowa dla całej rodziny - aloes trawa cytrynowa produkty z aloesu i trawy cytrynowej ziołowe specjały - aloes trawa cytrynowa apteka - czarny bez produkty z czarnego bzu ziołowe produkty - czarny bez ziołowe produkty - czarny bez przeciw stresowi - czarny bez cukierki ziołowe - cukierki czarny bez co dobrego - czarny bez dla całej rodziny - czarny bez ziołowe specjały - głóg, głogowe zielarnia - głóg, głogowe właściwości głogu cukierki głogowe - cukierki apteka - głóg, głogowe zioła - głóg, głogowe cukierki z ziołami - głóg, głogowe cukierki głogowe - cukierki na wzmocnienie - melisa apteka - melisa cukierki melisowe - cukierki właściwości melisy zioła w cukierkach - melisa przeciw stresowi - melisa właściwości melisy nowości - melisa zielarnia - waleriana ziołowe wspomaganie - waleriana w aptekach - waleriana ziołowe produkty - waleriana zioła - waleriana zioła - waleriana cukierki z ziołami - waleriana cukierki ziołowe - cukierki walerianowe rugby ranking dezodorant pływanie snooker bieg z przeszkodami skoki ze spadochronem skok wzwyż skoki na bungee
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook