Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Władysława, Cyryla Czwartek 27. Czerwca 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
FOSTROLIN
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
iniekcje 50 mg/ml; tabletki 100 mg.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - fosfestrol
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Fostrolin zawiera substancję podobną w strukturze i działaniu do hormonu żeńskiego - estrogenu. Fostrolin ma zarówno cytostatyczne jak i hormonalne działanie. Hamuje przyrost nowotworu stercza. Jego dział...
Zastosowanie
Zastosowanie
Nowotwór gruczołu krokowego.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparatu nie wolno podawać osobom ze skłonnością do zakrzepów krwi. Pacjenci cierpiący na choroby serca i naczyń oraz zaburzoną gospodarkę wodną ustroju powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
>1/100 - W związku z zastrzykiem może pojawić się uczucie pieczenia i kłującego bólu w okolicy gruczołu krokowego. - Mdłości i wymioty po zażyciu tabletek. 1/1000 - Powiększenie i napięcie gruczołów piersiowych. - Zjawisko to występuje dużo rzadziej niż w leczeniu hormonem żeńskim. - Alergiczne reakcje skóry, obrzmienia, gromadzenie się wody w ustroju, podwyższenie ciśnienia krwi, zmniejszenie wydzielania testosteronu (hormonu płciowego męskiego). - Zmiany w obrazie krwi, zwiększenie stężenia cukru we krwi. - Żółtaczka.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Leczenie na ogół rozpoczyna się w szpitalu od iniekcji; następnie pacjent zażywa tabletki. Dawka wynosi zazwyczaj 1-2 tabletek przed jedzeniem 2-3 razy dziennie.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij