Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Władysława, Cyryla Czwartek 27. Czerwca 2019r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
FARINGOSEPT
Nazwa międzynarodowa
Nazwa międzynarodowa
Ambazone
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
tabletki do ssania 10 mg.
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - ambazone 1 tabl. do ssania zawiera 10 mg ambazonu.
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Faringosept jest łagodnie działającym środkiem odkażającym. Działa przeciwbakteryjnie, głównie na paciorkowce, które najczęściej powodują zakażenia jamy ustnej i gardła. Środek o działaniu bakteriostatycznym aktywny wobec bakterii Gram-dodatnich, szczególnie wobec paciorkowców: S. pyogenes, S. viridans, S. pneumoniae. Nie działa na bakterie Gram-ujemne.
Zastosowanie
Zastosowanie
Preparat stosuje się zapobiegawczo i leczniczo w zakażeniach błony śluzowej jamy ustnej, gardła, w zapaleniu migdałków oraz po ich usunięciu. Po usunięciu zęba.
Wskazania
Wskazania
Zapalenia jamy ustnej, gardła. Lek wspomagający (odkażający) w chirurgii szczękowej.
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparatu nie należy podawać w uczuleniu na ambazon.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na ambazon.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj pacjentom dorosłym tabletki do ssania stosuje się po jedzeniu 3-5 razy dziennie. Dzieciom pół tabletki 3 razy dziennie. Leku nie należy podawać dłużej niż w ciągu 3 kolejnych dni. 5 razy dziennie ssać powoli 1 tabl. aż do rozpuszczenia (po posiłkach).
Ciąża i karmienie piersią
Ciąża i karmienie piersią
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Faringoseptu. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij